Zvucnici za Peugeot 207

Sve o zvučnicima, koaksijalni, sistemi, ...
Post Reply
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

Pozdrav,

Htio bih zamijeniti serijske prednje zvucnike u svom peugeotu. Trebao bih preporuku za zvucnike koje bi mogao napajat samo radio bez pojacala. Imam Kenwood W5644U.
Kao prvobitni u planu su mi bili Focal IFP207 koji su bas radjeni za 207 kao plug&play. Ali cijena im je paprena 2700 kn. Nudilo mi se i Focal IS 165 i PS 165 ali cini mi se skupo i mislim da ovi drugi bi vjerovatno trebali pojacalo. Kao neko rijesenje bacio sam oko na Hertz DSK 165.3 ok za prihvatljive pare. Zanima me dal bi to radilo kako treba na mom zicka bez pojacala?

Isto tako narucio sam adaptere od medijapana da zamjenim postojece plasticne i planiram dampirat oko zvucnika kako bi dobio na kvaliteti.

Molim prijedloge za zvucnik. Hvala.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Nick »

Kreneš od nečeg jako skupog, pa završiš na DSK seriji, koja i nije nešto za pohvalu.

Stoga traži bar HSK seriju ili npr Audison Voce.

Bilo koji zvučnici će raditi na HU, samo nijedni neće dati svoj max. potencijal. Ali mislim da je bolje odmah uzeti dobre zvučnike, jer uvijek možeš dodati pojačalo da bude još bolje.
A kad kupiš loše u startu, nije bitno preko čega su spojeni.
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

Nije stvar skupoće. Nego nemam namjeru stavljat pojačalo u auto ni sad ni ubuduće. Focal za Peugeot IFP207 bi mi najviše odgovarao radi ugradnje ali je preskup za zvučnike koje nudi. Ako imaš prijedlog za nešto bolje što bi radilo samo na HU ok ali bez pojačala a ne da kupim dobre zvučnike a radio to neće moći tjerat on nisam ništa napravio. Ako misliš da je HSK serija dobra u tome ... može ... Bilo šta da stavim DSK ili HSK biti će bolje od serijskih.
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

Recimo da hoću stavit pojačalo koje onda stavit zvučnike naprijed a koje u stražnja vrata ... i koje pojačalo (ako ima neko manje koje nije veliko) ... ne treba mi ništa profi niti glasno nego samo da dobijem na kvaliteti zvuka ....
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Robertino »

Hertz HSK. Meni sviraju cisto ok na Alpine headunitu. Naravno damping se podrazumijeva
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

ok, gledao sam malo instalacije u autu di bi mogao stavit pojačalo ... odustao sam .... jednostavno previše posla ... a i ne volim previše krefeka po autu ... volim da je što više original.
OK prvi kraj otprilike znam kaj ću stavit ... a kaj da stavim u zadnja vrata? Gledao sam dual-cone ... i našao ova dva modela koja bi pasala samo ne znam što treba obratit pažnju u specifikacijama ... koji je po vama bolji izbor ...


http://www.pioneer-car.eu/eur/products/ ... ifications

ili

http://www.kenwood-electronics.co.uk/ca ... ew=details
eRRoXxX
Registered user
Registered user
Posts: 758
Joined: Fri Jan 06, 2012 11:57 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by eRRoXxX »

Po meni ovi drugi ( kenwood) zbog osjetljivosti...kad vec idu na radio
Image

GZNW 15'' @ RF t20001bd 149,4db MuSiC
the-rider
Newbie
Newbie
Posts: 57
Joined: Sun May 20, 2007 1:19 pm
Location: Poreč

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by the-rider »

za ozada ja bi upravo suprotno, da se manje cuju, da ne nadglasavaju prednje, ovi dual conovi se ionako nikako ne cuju
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

Pazi ovo .. .danas sam nekaj prčkal po kaziću i reko da nafrljim zvučnike da vidim kak ta seriala odzvanja ... i kazić mi počne treperit na toj glasnoći. Upalim auto i opet ga nafrljim ... i onda više nije treperilo .... a akumulator je nov ... kupljen prije manje od mjesec dana 60ah. Kaj to toliko ždere struje? Dobro ovo kaj sam nafrljil je baš fest tak ne mislim slušat al jel to znak za pojačalo?
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Nick »

Vjerojatno je preslaba interna rezerva struje u HU. Uglavnom čisto nebitno.
HU ionako daje oko 2*10wrms, tako da nema smisla puno očekivati.

Nemoj frljiti i neće blicati
Memphis
Posts: 18
Joined: Wed Jan 13, 2010 1:54 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by Memphis »

Pise da daje 4x22W

A da metnem pojacalo Kenwood KAC-5206 (to je najmanje i najednostavnije kaj sam nasao) 400w 2x60 RMS na 4 omha jel mi za to pojacalo dvoljan kabel 8mm2? Na jedno 3 metra duzine?
the-rider
Newbie
Newbie
Posts: 57
Joined: Sun May 20, 2007 1:19 pm
Location: Poreč

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by the-rider »

moguce da su tanke zice napajanja do radia, trebalo bi ih malo pojacati
ili ovo sta kaze nick, ne valja radio :D
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by karlo »

Memphis wrote:Pise da daje 4x22W

A da metnem pojacalo Kenwood KAC-5206 (to je najmanje i najednostavnije kaj sam nasao) 400w 2x60 RMS na 4 omha jel mi za to pojacalo dvoljan kabel 8mm2? Na jedno 3 metra duzine?
Ako hoces samo isprobati, probaj npr rf 400.4 ili oldschool sony ovdje iz prodaje. Za djabe. To su pravi wati a ne ovo sto pise po kazicima
lastnight
Newbie
Newbie
Posts: 39
Joined: Tue Dec 22, 2009 1:35 am
Location: Zagreb

Re: Zvucnici za Peugeot 207

Post by lastnight »

Nađi neke Focale početnu seriju a da je osjetljivost dobra to bi čisto na HU bilo ok....čuo sam da je Focal bolji brend od hertza u tom rangu hmhm
Post Reply

Return to “Zvučnici”