Nagluh - Instalacija Audi A3

Post Reply
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Eto me ovdje
Auto je Audi A3 8P 1,9 TDi PD 105KS. Prije čipanja je na valjcima pokazao 116KS, a koliko sad ima još ne znam  :(  no, ide lijepo  :)
ICE:
Počelo je prošlog ljeta kad sam tražio aktivni subwoofer i razmišljao o http://www.easy-caraudio.co.uk/images/product/main/piontswx206a.jpg
Čitajuči razne komentare po forumima zaključio sam da to možda i nije tako dobra ideja pa sam par dana razmatrao http://www.carhifi-oc.de/news/Focal_Bomba.jpg  ali sam i od toga brzo odustao.
Kako prtljažnik ne bi trpio, razmišljao sam o malom 8" subu u 10 litara iza tapecirunga pa sam se registrirao na C.I.C.E. i tlačio članove raznim idejama. Porasli su mi apetiti sve do: http://www.motorator.com/images/blog_archives/2008/04/Pioneer_TS-SW1241D.jpg
...a onda sam upoznao Daria  :)  i više nema povratka  :lol:


Hi!
Nakon što sam neke od vas izgnjavio i od nekih dobio dosta savjeta (hvala Bambo, Speed Devil, a posebno hvala DariuV) jedan dio posla je napravljen no ne i dovršen. Mijenjat ću položaj kablova i osigurača i staviti tanje kablove napajanja jer sam ovaj 35mm jedva ugurao i dodati sloj spužve ispod ploče da bude malo iznad razine ruba zvučnika. I, naravno, dodati neki grill.
Nemam sve fotke jer fotić nije bio kod mene, a telefon me muči :)
Image
[img width=449 height=600]http://i70.photobucket.com/albums/i111/Agramerus/mala5.jpg[/img]
Image
[img width=448 height=600]http://i70.photobucket.com/albums/i111/Agramerus/mala4.jpg[/img]
Image
Prazna kutija ima 23-24 litre i iznutra je oblijepljena Soundabandom.
Bit će još promjena jer se priprema malo drugačiji koncept.
I na kraju razlog zbog kojeg mi se teško oprostit od Sonya
[img width=487 height=600]http://i70.photobucket.com/albums/i111/Agramerus/mala6.jpg[/img]
Po meni paše savršeno :)
Pozz :)
Last edited by Nagluh on Thu Mar 05, 2009 7:03 pm, edited 1 time in total.
Matt
Registered User
Registered User
Posts: 1170
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:39 am
Location: Veliko Trgovišće

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Matt »

Uredno i lijepo, a najviše mi se dopada vješalica :D
Svi elektronicki uredaji rade na bijeli dim!
Kad dim izade uredaj vise ne radi!!!
User avatar
..::veky::..
Registered User
Registered User
Posts: 158
Joined: Thu Apr 26, 2007 9:38 am
Location: Split

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by ..::veky::.. »

ovo sa višalicom je vrhunska ideja
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Fala  :respect: Vješalica mora bit jer neću moć otvarat poklopac akumulatora ako nepomično učvrstim kabl   :D
Ima još posla oko maskiranja izlaza kablova za pojačalo ...ako do tad ne promijenim koncept :)
User avatar
tomo77
Registered User
Registered User
Posts: 1168
Joined: Mon May 28, 2007 10:38 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by tomo77 »

Clean install, sviđa mi se! Koji su prvi dojmovi, kak svira?
Jedino si možda mogao i pojačalo sakriti u dupli pod ili barem okrenuti da žice dolaze s donje strane da se ne vide tolko.. Ili probušiti tapecirung bliže pojačalu..
I da, kakva je ono vješalica kod osigurača?! :D

Edit: sad vidim za kaj je vješalica :lol:
Last edited by tomo77 on Fri Aug 22, 2008 2:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Za sviranje moram promijenit HU. Cilj instaliranja suba je rezanje niskih frekvencija na sistemima jer stvaraju vibre ispod 80Hz (pogotovo stražnji). Što se tiče suba, nemam s čime usporedit no čini mi se dobro. Isprobavat ću još sa sonofilom nomislim da bi ovako moglo ostat. Ponekad mi se čini kao da nešto vibrira al to je vjerojatno do pjesme jer na čistim stvarima lupa prilično dobro i čvrsto. No sve je to prlično tiho, naravno :) gain je na cca 1/3 ili manje a sub je na 8ohma. Podešavat ću kad promijenim HU pa tko želi može poslušat :)
Vješalica je iz Bauhausa...imam još jednu ak nekom treba :)
Pozz :)
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Pojačalo ne stane u pod :( ipak je to relativno mali auto i to je razlog što pripremam novu instalaciju bez rezervne gume i mjestom za pojačala ispred zvučnika. No to još visi u zraku. Kablovi će bit djelomično maskirani.
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Kroky »

ne stane u pod ili niste znali kako ga smjestit? stane tu jos dosta toga :lol:
Image
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by G@RO »

mene zanima da li je ovo prosirenje oko suba da bi se postigao zeljeni volumen ili nesto drugo i koliko je daj dio dubok? ako je to "lazni" volumen onda sigurno nije dobro...
Pozdrav!
G@RO
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Kroky wrote:ne stane u pod ili niste znali kako ga smjestit? stane tu jos dosta toga :lol:

Planirao sam i radio sam pa kritika može ići samo mene :)
Ne znam gdje bi ti uz ovu kutiju smjestio pojačalo. Jedino na bok  :) Pogledaj bolje sliku i usporedi dimenzije s subom pa ćeš se uvjerit. Moglo bi se stavit uz drugačiji dizajn kutije al u tom slučaju nema rezervnog kotača. Razmišljam o tome al polako :)
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

G@RO wrote:mene zanima da li je ovo prosirenje oko suba da bi se postigao zeljeni volumen ili nesto drugo i koliko je daj dio dubok? ako je to "lazni" volumen onda sigurno nije dobro...

nisam siguran na koje proširenje misliš.
Kutije je rađena po felgi i potpuno je prati. Budući da je rezervni kotač tanki, 18", morao sam napraviti višu kutiju (nadogradio sam kalup, tj. "proširio felgu", 7 cm visokim rubom od 3mm medijapana). Kutija bez gornje ploče od 22mm medijapana izgleda kao široka kanta s tim da je srednji dio na dnu nešto povišen jer prati felgu. Probat ću isčupat fotke iz telefona. Kakav bi to bio lažni volumen?
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Kroky »

Nagluh wrote:
Kroky wrote:ne stane u pod ili niste znali kako ga smjestit? stane tu jos dosta toga :lol:

Planirao sam i radio sam pa kritika može ići samo mene :)
Ne znam gdje bi ti uz ovu kutiju smjestio pojačalo. Jedino na bok  :) Pogledaj bolje sliku i usporedi dimenzije s subom pa ćeš se uvjerit. Moglo bi se stavit uz drugačiji dizajn kutije al u tom slučaju nema rezervnog kotača. Razmišljam o tome al polako :)


pogledaj slike kak imam slozeno u ibizi, doduse bez rez. kotaca, al i tak bi se dalo slozit... 2 pojacala i woofer u br kutiji
Image
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

bez rezervnog kotača ide, kao što rekoh, uz užu i širu kutiju. S rezervnim kotačem (koji se može vadit) ne ide. Metar tako kaže.
Last edited by Nagluh on Fri Aug 22, 2008 11:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Kroky
Registered User
Registered User
Posts: 5516
Joined: Fri Feb 10, 2006 10:11 am
Location: Dugo Selo
Contact:

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Kroky »

ja ti velim da ide, al kaj ja znam...
Image
User avatar
Nagluh
Registered User
Registered User
Posts: 1189
Joined: Wed Jul 23, 2008 8:18 pm
Location: Zagreb

Odg: Nagluh - Instalacija Audi A3

Post by Nagluh »

Kak bi ti strpao pojačalo 20cmx30cm iz kojeg na užu stranu izlaze kablovi u prostor koji nigdje ne prelazi 20cm?
Last edited by Nagluh on Fri Aug 22, 2008 11:55 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Instalacije članova”