akcija "dajmo da slusa" :D

S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by S@ki »

ma i nije tolika frka s osjetljivosti ali ne mislim cekat 7mj drivere a i ovdje je presudna cinjenica da ja lijepo dodjem:
dobar da, ocu to to i to. to me dodje 500€, dam karticu i oni to na 36 rata :D i to jekod mene za 14dana
The quieter you become the more you are able to hear
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by G@RO »

[QUOTE=S@ki]ma i nije tolika frka s osjetljivosti ali ne mislim cekat 7mj drivere a i ovdje je presudna cinjenica da ja lijepo dodjem:
dobar da, ocu to to i to. to me dodje 500€, dam karticu i oni to na 36 rata :D i to jekod mene za 14dana[/QUOTE]

ma sve 5. SP-vi bi te dosli 1000eura :) ovo su ti (KEP) stvarno opake jedinice. vani jedna kosta 80eura, a kod nas 40eura.osim toga bolje su nego mnoge imenom puno razvikanije i skuplje jedinice. jedini problem Monacora ti je tolerancija izmedju serija ali to te nece brinuti ako kupis imenom iste zvucnike odjednom.no polako cekaj da vidis kako ce se stvar razviti u raspravi pa odluci, nemas se kam zuriti
Pozdrav!
G@RO
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by Giz »

I dalje ostajem na prvotnim driverima uz jednu stvar... Samo da saznam na koji način je rađeno mjerenje! :P

13ica na 10k? Nikako.... S tim da bi ja neke stvari drugačije odigrao nego si ti zamislio...
Prvenstveno skretnice nebi bile pasiva... Ja više mislim na aktivu....

Al aj... O tome čemo kasnije!
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by G@RO »

[QUOTE=Giz]I dalje ostajem na prvotnim driverima uz jednu stvar... Samo da saznam na koji način je rađeno mjerenje! :P

13ica na 10k? Nikako.... S tim da bi ja neke stvari drugačije odigrao nego si ti zamislio...
Prvenstveno skretnice nebi bile pasiva... Ja više mislim na aktivu....

Al aj... O tome čemo kasnije![/QUOTE]

znam i ja da ne moze do 10k jer je to granica i tu se ne moze rezati.
aktiva je bolja stvar i moze i o tome al saki nije spominjao aktivu. osim toga tu ce mu onda biti veliki zahtjevi i na pojacalo, a mislim da on to ne zeli. bumo vidli :)
Pozdrav!
G@RO
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by Zeljko_M »

[QUOTE=S@ki]ma i nije tolika frka s osjetljivosti ali ne mislim cekat 7mj drivere a i ovdje je presudna cinjenica da ja lijepo dodjem:
dobar da, ocu to to i to. to me dodje 500€, dam karticu i oni to na 36 rata :D i to jekod mene za 14dana[/QUOTE]

SAki nemoj grijesit dusu!!!
Imas kod nas, u RH, uAudio epilogu te drivere.
Imas ih u sloveniji.
Nista netreba cekat...
Jaooo nemoj tako govoriti, usnicu sam si pregrizao.
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by Zeljko_M »

[QUOTE=kill]i zato ajmo sad svi napravit Leacha i Responce ? :no2:[/QUOTE]
Ne, svi cemo voziti atif tipo 1.4 i bijele OZ felgne..
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by S@ki »

ajmo opet ponovit gradivo: NEMAM HEBENI KEŠ, NEMOGU KUPIT VANI , NEMOGU KUPIT KOD NAS, ni u jednoj firmi u kojoj moram odjednom platit itd.
ovo mi je idealno jer mogu kupit zvucnike, dijelove za skretnicu i sve na istom mjestu i uzet na hebenih 36 rata. hebiga, ne radim. :(

2 g@ro: imam solidan amp sa tda chipom, s vremenom cu si slozit pass alepha 5 il neki drugi broj :D tak da se kvalitetom pojacala nemoj zamarati.
The quieter you become the more you are able to hear
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by G@RO »

[QUOTE=S@ki]ajmo opet ponovit gradivo: NEMAM HEBENI KEŠ, NEMOGU KUPIT VANI , NEMOGU KUPIT KOD NAS, ni u jednoj firmi u kojoj moram odjednom platit itd.
ovo mi je idealno jer mogu kupit zvucnike, dijelove za skretnicu i sve na istom mjestu i uzet na hebenih 36 rata. hebiga, ne radim. :(

2 g@ro: imam solidan amp sa tda chipom, s vremenom cu si slozit pass alepha 5 il neki drugi broj :D tak da se kvalitetom pojacala nemoj zamarati.[/QUOTE]

ne toliko s kvalitetom koliko sa brojem pojacala :) Giz je spomenuo aktivu :)
Pozdrav!
G@RO
Zeljko_M
Registered User
Registered User
Posts: 2725
Joined: Thu Sep 21, 2006 2:43 pm
Location: Rijeka

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by Zeljko_M »

[QUOTE=G@RO]ne toliko s kvalitetom koliko sa brojem pojacala :) Giz je spomenuo aktivu :)[/QUOTE]
Osobno bi radije bi-wireing nego aktivu. Ako vec moram toliko zice potrositi..
Heroji nisu umrli, to je samo zabluda,
oni zive vjecno u gradu palih andjela!
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by S@ki »

pa u planu je bilo il jedno il bi wireing.. iako mislim da cu se zadrzat na samo 1 :D
The quieter you become the more you are able to hear
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by sonny »

Pa moram priznati da sam malo sinoć gledao koje ste drivere spominjali i nisam zadovoljan izborom.... Barem djelomično nezadovoljan....
Što se tiče suba i midlova, ne bih se puno miješao, jer ih nisam niti vidio niti slušao... Što se tiče svizokotonca, pogotovo onog u 19 mm verziji, nemam baš neke riječi hvale.... Slagao sam bio davno nekakve polugotove kutije za nekog prijatelja u kojima je bio upotrebljen baš taj visokotonac...
I nije me zainteresirao po ničemu... Ni po osjetljivosti, ni po detaljnosti reprodukcije, ama baš po ničemu....
Ako se ide na nekakvu lowcost varijantu, makar je to isto relativno jer ovaj projekt i nije baš low cost, mislim da bi bolji izbor bio Westra visokotonac... Samo što si onda ograničen na izbor 25 mm kupole... I u tom slučaju bih se složio sa Gizom oko izbora većeg visokotonca....
Kad se sjetim kako se zvao Westrin visokotonac, javim se... BTW, imam doma složene kutije sa tim visokotoncem i moram priznati da svira poprilično dobro, uzmemo li u obzir cijenu ( mislim da je bio cca 150 kuna )... Naravno kod mene se radi o potpuno drugačijoj konfiguraciji, koju sam složio onako za bezveze, ali... 16cm + 20 cm + 25 mm....
Image
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by S@ki »

evo i na audiofil.net se rasprava razvila te je misljenje ,po meni jako kompetentne osobe, staviti 2xSPH-135KEP + DT-284 i neki efikasan veliki bass dole, npr. SPH-315.

sto se tice samog suba, tu me malo strah te 30ke obzirom na velicinu samog drivera a soba je kojih <20m2
The quieter you become the more you are able to hear
woo
Registered User
Registered User
Posts: 3004
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:58 am

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by woo »

a zakaj tvinter za auto?
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by S@ki »

a zakaj ne ?:D
The quieter you become the more you are able to hear
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

akcija "dajmo da slusa" :D

Post by Giz »

[QUOTE=sonny]Pa moram priznati da sam malo sinoć gledao koje ste drivere spominjali i nisam zadovoljan izborom.... Barem djelomično nezadovoljan....
Što se tiče suba i midlova, ne bih se puno miješao, jer ih nisam niti vidio niti slušao... Što se tiče svizokotonca, pogotovo onog u 19 mm verziji, nemam baš neke riječi hvale.... Slagao sam bio davno nekakve polugotove kutije za nekog prijatelja u kojima je bio upotrebljen baš taj visokotonac...
I nije me zainteresirao po ničemu... Ni po osjetljivosti, ni po detaljnosti reprodukcije, ama baš po ničemu....
Ako se ide na nekakvu lowcost varijantu, makar je to isto relativno jer ovaj projekt i nije baš low cost, mislim da bi bolji izbor bio Westra visokotonac... Samo što si onda ograničen na izbor 25 mm kupole... I u tom slučaju bih se složio sa Gizom oko izbora većeg visokotonca....
Kad se sjetim kako se zvao Westrin visokotonac, javim se... BTW, imam doma složene kutije sa tim visokotoncem i moram priznati da svira poprilično dobro, uzmemo li u obzir cijenu ( mislim da je bio cca 150 kuna )... Naravno kod mene se radi o potpuno drugačijoj konfiguraciji, koju sam složio onako za bezveze, ali... 16cm + 20 cm + 25 mm....[/QUOTE]

XDT25 je bila oznaka... Fali još koje slovo ali ono samo označava 4 ili 8 ohm verziju... i posjedujem ga doma! :)
Post Reply

Return to “Samogradnja”