Kutija za woofer

dbstyle
Newbie
Newbie
Posts: 99
Joined: Mon Dec 04, 2006 12:31 am

Kutija za woofer

Post by dbstyle »

zatvorit cu rupe, ne trebam portove posto mi je magnet vani, a i bolji mi je zvuk bez njih... a wooferi imaj sami svoju bas reflex rupu :D rupa po sredini magneta ;)
Image
woo
Registered User
Registered User
Posts: 3004
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:58 am

Kutija za woofer

Post by woo »

[QUOTE=dbstyle]zatvorit cu rupe, ne trebam portove posto mi je magnet vani, a i bolji mi je zvuk bez njih... a wooferi imaj sami svoju bas reflex rupu :D rupa po sredini magneta ;)[/QUOTE]
jao....čuj mali radije nemoj niš pisat neg takve gluposti, jer budu ti se svi smijali:lol:
radije brzo editiraj post, pogotovo ovaj dio o basrefleksu kroz magnet vufera:laugh: :bash:
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Kutija za woofer

Post by walbandon »

@dbstyle...jel ti hoces da ti ljudi pomognu ili ne? ako hoces, hajde probaj samo citati sta ti ljudi pishu, ili se drzi styla(bez db naravno)
1. rupa u drvetu nije port
2. rupa u magnetu nije port
3. daj malo prolistaj forum jer ovo si bas provalio, i ne da nema veze s mozgom, vec..mah, necu nastaviti jer bi se moglo shvatiti kao vrijedjanje...no, poanta je ne pitaj bzvz ako ces i dalje svoje trubiti...
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
User avatar
Speedy
Registered User
Registered User
Posts: 203
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:47 pm
Location: ZG Špansko

Kutija za woofer

Post by Speedy »

[QUOTE=dbstyle]zatvorit cu rupe, ne trebam portove posto mi je magnet vani, a i bolji mi je zvuk bez njih... a wooferi imaj sami svoju bas reflex rupu :D rupa po sredini magneta ;)[/QUOTE]
Evo, dbstyle FYI, moja kutija je napola gotova, tj. samo jedan woofer sam utrpao u nju zasad, danas ide drugi iza njega, port je na prednjoj strani, woofer tuce u pod i port ne "svira" iliti fucka niti na jednoj frekvi od 10-150Hz... Tako da znas da ti fuckanje nije bilo do pozicioniranja porta...bulshit
User avatar
To0o0ony
Newbie
Newbie
Posts: 44
Joined: Thu May 18, 2006 8:54 pm
Location: Sisak
Contact:

Kutija za woofer

Post by To0o0ony »

[QUOTE=Speedy]Dakle imam problem... Imam dva drivera od 20cm za koje neznam T/S parametre... No ono sto znam, jest u kakvoj i koliko velikoj kutiji su bili dosad... Prica je sljedeca.... Htio sam raditi isobaric sistem subwoofera gdje bi ta dva zvucnika bila okrenuta jedan prema drugom i radili bi u kontrafazi... Recimo da su dosad bili pojedinacno u basreflex kutiji od 30 litara sa 5cm sirokim i 10cm dugackim portom... Ono sto znam je da u isobaric sistemu se litraza kutije prepolovi, znaci radim kutiju od 15litara.... Muce me samo ti portovi... Dal stavljam 2 ista (5/10cm), jednog duzeg a jednako sirokog...ili jednog sireg a jednako dugackog?wtf wtf[/QUOTE]
Evo ovak, ja u sobi imam 2x 20cm woofere nemam pojma parametre ali mogu izdrzati (50rms-a i jos nisu skurili pojacalo), oba su mi u posebnima kutijama, radio sam kutije po bassboxu6. Za 30cm woofer (bassreflexna) litraza mora biti 65l otprilike, za 25cm woofer 45, a za 20cm 27litara. moje imaju tocno 26.62. portovi mi sviraju na 47Hz, sve u bassboxu izracunato ja sam prezadovoljan. Sada sam izmjerio otprilike 94dB SPL-a, na frekvenciji u programu namjesteno optimalno 44Hz. Ko nevjeruje: Image
:thumbup:
ZLOGI
Post Reply

Return to “Samogradnja”