strujni kabel

G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

a vidi ovaj plet :)

muski utikac kaj ide u zid imam i to dosta dobar no
nemrem naci zenski utikac koji bi isao u komponentu :(
pravi kosta 100kn, al mi je to puno za dati samo da bi ga isprobao

[img][img]http://img353.imageshack.us/img353/4813/strujniwv5.jpg[/img][/img]

tako da mi ovak kabel stoji vec mjesec dana :)
Pozdrav!
G@RO
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

Evo jos jedna moja stvarcica u DIY varijanti je gotova :)
Kao sve i ovo ima naziv :lol: GPC

Dugacak je tocno 140cm
Plet kao scooby ali okrugli (meni ljepse izgleda nego onaj cetvrtasti).
ispleten od 4x2.5kvadrata + 4kvadrata za uzemljenje
ukupno potroseno oko 25m bakrenog vodiča
2feritna prstena. jedan u suko-utikacu, a drugi neposredno prije IEC euro konektora.
Na slici se ne vidi ali jasno, prije montaze usukani vodici su zalemljeni.
Na spojeve konektora i kabela je navucen termobuzir stisnut fenom
evo par slikica.
u postu prije je vec jedna gdje je samo plet.


Image
Image
Image

izrada me kostala 50kn i rukeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :whistling:
nije lose za procjenjenu vrijednost do 1000kn, a mozda i vise :)

zvucni dojam? nisam jos radio nikakav test. ovo je ekskluziva :lol: tek je slozen i poslikan i evo odmah na C.I.C.E. Ovo je radjeno prvenstveno estetski :), a ako ima zvucnog napretka onda moze biti samo bolji :) Naravno biti ce blind test organiziran sa 20setak ljudi iz AES sekcije pa cemo vidjeti jel ima tu sismisa ili nema :)
Pozdrav!
G@RO
User avatar
DarioV
Registered User
Registered User
Posts: 2376
Joined: Fri Feb 10, 2006 12:18 pm
Location: Zagreb

strujni kabel

Post by DarioV »

Svaka čast na trudu,ali ne kužim šta dobivaš tim kablom kad ti je u zgradi u zidovima do tvoje utičnice provedeno 100-200m super lošeg kabla nekvalitetno štukanog na 100 mjesta. wtf
EMMA 2009 - Prvak Hrvatske Advanced Unlimited
EMMA 2008 - Prvak Južne Europe Advanced Unlimited
EMMA 2007 - Prvak Hrvatske Advanced 5 Channel
EMMA 2007 - Vice Prvak Južne Europe Advanced 5 Channel
EMMA 2006 - Prvak Hrvatske Rookie Unlimited
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

strujni kabel

Post by Giz »

[QUOTE=dvarat1]Svaka čast na trudu,ali ne kužim šta dobivaš tim kablom kad ti je u zgradi u zidovima do tvoje utičnice provedeno 100-200m super lošeg kabla nekvalitetno štukanog na 100 mjesta. wtf[/QUOTE]
Dobiva neku vrstu induktivnog filtera koji ima svojstva poništavanja interferencije... ugrubo naravno... Znači,smetnja dođe do kabla ali ga ne prođe...
Dinac
Registered User
Registered User
Posts: 1504
Joined: Sat Feb 11, 2006 10:44 am
Location: Zagreb
Contact:

strujni kabel

Post by Dinac »

OVAKVIM kablom dobis bar neki filtar prije samog ulaza u pojacalo ....

2 G@RO: zar nebi zice trebale ici van feritnog prstena , pa onda opet natrag kroz njega ? Ovak neznam da li uopce ima kakvu ulogu ... wtf

ovako :
Image
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

strujni kabel

Post by kill »

netreba.dali je bolje ako ide,neznam :D
FIAT Tipo 2.0 16v ie
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

[QUOTE=dvarat1]Svaka čast na trudu,ali ne kužim šta dobivaš tim kablom kad ti je u zgradi u zidovima do tvoje utičnice provedeno 100-200m super lošeg kabla nekvalitetno štukanog na 100 mjesta. wtf[/QUOTE]

mislis da je ovaj kvalitetniji od tih u zidu? to je ista kvaliteta bakra :) ja nisam isao za time da radim sa nekim ultra skupim i kvalitetnim zicama jer nisam bas toliko vjernik u neke moci ovakvog kabela.ono sto sam ja htio je kabel koji ce lijepo izgledati, biti dovoljno velikog presjeka jer ovaj od PC napajanja ima 0.75kvadrata.osim toga radio sam ga na ovaj nacin da bi napravio upravo ove testove pa cemo vidjeti.sigurno da kabel ne moze unaprijediti zvuk u mjeri da je ocito cujna.no sigurno da pomak nemoze biti unazad vec samo unaprijed.posto me sve jako malo kostalo ne vidim neku beskorisnost svega ovoga.

fora je u pletu i feritima ili bi barem trebala biti te u kvalitetnim konektorima. smeca koja izazivaju elektromotori, tiristori i sl. strujni zagadjivaci kojih ima hrpa u kucanstvu se manifestiraju kao neki pikovi na sinusoidi.to se moze ovakvim nacinom kombinacije pleta i ferita ukloniti u dovoljno velikoj mjeri da se struja solidno ocisti.tu i teorija drzi vodu tako da s te strane nema kontradikcija.
Pozdrav!
G@RO
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

[QUOTE=Dinac]OVAKVIM kablom dobis bar neki filtar prije samog ulaza u pojacalo ....

2 G@RO: zar nebi zice trebale ici van feritnog prstena , pa onda opet natrag kroz njega ? Ovak neznam da li uopce ima kakvu ulogu ... wtf

u kabelu iz kojeg sam ferite izvadio (radi se o osjetljivom podrucju malih signala) su zice prolazile kroz ferit kao i ovdje. ovo sto si stavio je zapravo zavojnica sa feritnom jezgrom. da li je koji slucaj bolji ne mogu tvrditi jer jos nisam ispitivao. kada i ako budem sigurno cu javiti rezultate.

ja sam uvijek otvoren za razna eksperimentiranja.kad mi netko baci bubu u uhu moram to provjeriti pa sam tako ovime htio sam stvoriti svoj stav o ovim pricama o kabelima.naravno treba poslusati razne varijante sistema i kabela.
kako god bilo znam da se velikim postotkom ne isplati ulagati velike novce za nesto sto eventualno unosi minorne promjene za koje su pitanja dal su uopce cujna.ima tu puno faktora al necu sad pisati romane bezveze :)
Pozdrav!
G@RO
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

strujni kabel

Post by S@ki »

ja i dalje trazim f... ferite... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
The quieter you become the more you are able to hear
Giz
Registered User
Registered User
Posts: 1794
Joined: Sat Feb 11, 2006 11:45 pm
Location: Zaprešić

strujni kabel

Post by Giz »

LOL
Slone!
koliko ih trebaš? :D
fire
Registered User
Registered User
Posts: 152
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:37 pm

strujni kabel

Post by fire »

Kada je onako potegnut kabel, to je zavojnica s cca pola namotaja. Po mojemu bi trebalo napraviti vise namotaja jer tu ipak treba 50Hz propustiti, a ostalo ubiti.
Na komunikacijskom kablu(usb npr) je brzina oko 1MHz. Tamo ta feritna zavojnica nesme normalno ubiti 1MHz jer komunikacija nece raditi. Ona tamo mora zagusiti vise frekvencije. Taj jedan zavoj je dovoljan za ubijati frekvencije reda MHz, a ne 100Hz i njihove harmonike sto stvara npr triac.

BTW kad ce biti taj test i mene zanimaju rezultati.

BTW2 jezgre se mogu kupiti u farnell buerklin rs ...
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

[QUOTE=fire]Kada je onako potegnut kabel, to je zavojnica s cca pola namotaja. Po mojemu bi trebalo napraviti vise namotaja jer tu ipak treba 50Hz propustiti, a ostalo ubiti.
Na komunikacijskom kablu(usb npr) je brzina oko 1MHz. Tamo ta feritna zavojnica nesme normalno ubiti 1MHz jer komunikacija nece raditi. Ona tamo mora zagusiti vise frekvencije. Taj jedan zavoj je dovoljan za ubijati frekvencije reda MHz, a ne 100Hz i njihove harmonike sto stvara npr triac.
[QUOTE]

super info no kako da ja provucem 14 kvadrata plus izolacija kroz feritnu jezgru vise puta :) kad je jedva i ovo proslo.ako ovo ima ikakvog utjecaja bolje je nego da ga nema zar ne? :)
javit cu ti kad bude.btw zasto nisi uclanjen u AES? biti ce zanimljivih stvari kao rad u EASE, posjet AEpilogu, predavanja o mjerenju zvucnika u gluhoj komori.biti ce opet izlozeni oni vandersteeni ja se nadam i jos neke stvari koje ne smijem reci jer su za sada samo na ideji.zapravo treba nam ideja, novaca nema puno al ce biti dosta toga i bolje nego proslih godina ja se nadam.
slusni testovi ce biti svih vrsta kabela.samo pitanje je koliko cemo to moci dobro izvesti jer je za slusanje potrebno dosta vremena.
Last edited by Shine On on Tue Dec 05, 2006 2:13 pm, edited 1 time in total.
Pozdrav!
G@RO
fire
Registered User
Registered User
Posts: 152
Joined: Sun Feb 19, 2006 10:37 pm

strujni kabel

Post by fire »

Sad mi je glupo tu pisati kad smo se culi na faxu:)
G@RO
Registered User
Registered User
Posts: 1989
Joined: Tue Sep 12, 2006 1:17 am
Location: Zagreb, Gornji Stupnik
Contact:

strujni kabel

Post by G@RO »

[QUOTE=fire]Sad mi je glupo tu pisati kad smo se culi na faxu:)[/QUOTE]

ma jasno, ja sam mislio svoj post brisat u svezi AES-a al isto nek stoji radi drugih.mozes jedino napisati prednosti ovakvog pleta i kako se sa feritom moze proracunati frekvencije koje treba propustiti tj. kako struju pocistiti.siguran sam da bi to mnoge zanimalo.
Pozdrav!
G@RO
S@ki
Registered User
Registered User
Posts: 3114
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:45 am
Location: Zagreb
Contact:

strujni kabel

Post by S@ki »

evo verzije 1.0 :D

Image
The quieter you become the more you are able to hear
Post Reply

Return to “Samogradnja”