Samogradnja Tesla zvučnih kutija.

Post Reply
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Samogradnja Tesla zvučnih kutija.

Post by DAČOKTT »

Pozdrav svima, prije par mj sam kupio Hitachi pojacalo i uz njega Tesline zvučne kutije koje su bile u plasticnim kutijama i zvučale su jako lose, ali driveri su mi bili jako zanimljivi pa sam se odlučio napraviti nove bass refleks kutije umijesto ovih kompresijskih i probati izbvuči više od ovih zvučnika.

Prije svega malo podataka od zvičnicima.

Image

Visoki.
Označení reproduktoru: ARV 165
Rozměry [mm]: 75x50
Impedance [ohm]: 5
Maximální standartní příkon [W]: 30
Vlastní rezonance [Hz]: -
Kmitočtový rozsah [Hz]: 2 500-16 000
Charakteristická citlivost [dB]: 92
Druh magnetického obvodu: ferit
Hmotnost [kg]: 0.315

Mid

Označení reproduktoru: ARN 5604
Rozměry [mm]: průměr 165
Impedance [ohm]: 4
Maximální standartní příkon [W]: 50
Vlastní rezonance [Hz]: 35
Kmitočtový rozsah [Hz]: 40-4 000
Charakteristická citlivost [dB]: 88
Druh magnetického obvodu: ferit
Hmotnost [kg]: 1.00


I možemo počet prvo sam nabavio medijapan 19mm, pa sam se bacio na rezanje rupa za drivere,spajanje i ljepljenje kutije. i onda profiliranje stranica i rupa da sve bude ljepo zaoblito. evo malo slika.

Image

Image

Image

malo sam pojačao kutiju.

Image

Image

Image

Image

nakon ovog djela kutije su obrusene i pripremite za šprickit nakon prvog sprica sljedilo je smirglanje pa opet šprickit pa smirglanje.
ali kako je vrijeme bilo lose i hladno prilikom lakiranja baza mi se nije osusila kako spada i kad sam bacao bezbojni lak desilo se to da mi se izmjesalo baza i bezbojni i sve se rascjedilo pa tako da sam sve opet morao smirglati i poslje smirglanja sam obrisao kutije sa krpom i nitrom i poslje toga kad sam bacao bazu na nekim djelovima baza je ispucala pa sam dobio slom zivaca pa ponovno smirglanje pa ponovno baza pa bezbojni pa nije ispalo kako je trebalo ispast savršeno visoki sjaj. ali sta je tu je.nemam vise zivaca. mozda neki drugi put.

Image

Image

Image

Image

Nakon lakiranja slijedi ugradnja drivera,vune,lakiranje zadnje stranice,slaganje konektora,bassrefleks cijevi.

Image

Image

Zadnja stranica je uvučena u kutiju radi toga sta su zvučnici namontirani iznutra i našarafita je na nosače unutar kutije koji na sebi imaju gume koje dihtaju kad se zadnja stranica zašarafi, kutija je obložena vunom kompletno. bassrefleks cijev unutar kutije je fi40mm pa se širi na fi60mm. nosač konektora je rađen od pleksija.

Image

Image

Image

i finalni izgled.

Image

Image

Neki ce mozda komentirati razmjestaj zvučnika ali tako stoje jer nemam prostora.

Dojam zavrsene saogradnje.

Vizualno nisam zadovoljan sa lakiranjem nije ispalo kako je trebalo jer sam imao problem sa hladnocom.

Zvučno sam prezadovoljan nisam ni planirao da tako mogu svirati, krenuti od visokih jako se ljepo isticu i nisu preoštri da režu bubnjice mogu odsvirati sve i to savršeno, srednji tonovi su isto tako dobri sve se istice i čisto,bass jako ljep ima ga na pretek šta nebi nikad rekao da takve kutije mogu odsvirat npr u usporedbi sa ovim dole kutijama gdje su 4x16cm driveri ove dvije kutije mogu odsvirat prakticki indednticno što se tice kolicine bassa samo sa dva drivera. sve u svemu sta god pustili odsvirat ce savršeno bez problema od gitare,vokala,violine,el,gitare itd. ja sam iskreno jako jako zadovoljan. mogu stavit video iako to video preko moba nemoze docarat

LP.
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Re: Samogradnja Tesla zvučnih kutija.

Post by DAČOKTT »

I da napomenem zvučnici su u savršenom stanju iz 70-tih kao i pojacalo hitachi sr 302 i cd player technics sl-pg380a sve oldschool.
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Re: Samogradnja Tesla zvučnih kutija.

Post by DAČOKTT »

Post Reply

Return to “Samogradnja”