Gitarski box

Post Reply
User avatar
Gonzaga
Registered User
Registered User
Posts: 528
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:46 am
Location: ZGB

Gitarski box

Post by Gonzaga »

Trebam malu pomoć oko izrade boxa/kutije za dvije 12"-ice.
Sestri treba gitarski box jerbo uređuju sobu za probe a koristila bi ga i za male gaže. Dobio sam od suseda dvije gitarske 12-ice od Goodmans-a u dobrom stanju pa bih joj napravio box.
E sad, malo sam guglao i skužio da postoji nekoliko vrsta kutija: otvorene, poluotvorene i zatvorene. Ako se netko kuži molio bih da mi to malo pojasni ili ako netko ima mjere za kutiju da to napravim. Amp ima svoju kutiju tako da nije potrebno radit mjesta za to. Da li mogu radit od MDF ili iverice?

Bilo kakav info je dobro došao....

Goodmans Audiom 12P-D 12" 60W RMS:

[img][img]http://img401.imageshack.us/img401/2301/dsc00433jm1.th.jpg[/img][/img]


Pozdrav!
Image
woo
Registered User
Registered User
Posts: 3004
Joined: Fri Feb 10, 2006 9:58 am

Gitarski box

Post by woo »

nisam tu baš doma, al bilo bi dobro da se izmjere parametri, i ja bi tu radil kompresionu kutiju.najmanja je, i najlakša za nositi. imam negde jedan link, budem ga probal najti :)
User avatar
Gonzaga
Registered User
Registered User
Posts: 528
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:46 am
Location: ZGB

Gitarski box

Post by Gonzaga »

Ajde ak ti nije problem da to složim....
Image
User avatar
Brucci
Administrator
Administrator
Posts: 2141
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:48 am

Gitarski box

Post by Brucci »

Najbolji gitarski boksovi su otvoreni, a filozofija izrade gitarskih boksova i hi-fi zvucnika nemaju nikakve veze jedna s drugom.
User avatar
Schultz
Registered User
Registered User
Posts: 2479
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:20 pm
Location: Sušak, Rijeka
Contact:

Gitarski box

Post by Schultz »

Definitivno.....

Otvoreno ili barem poluotvoreno da možeš kabel od šargije poslije zagurati iza....:D:D:D
Malvazijski tigar
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Gitarski box

Post by sonny »

Definitivno.... A pogotovo zbog dotičnog drivera koji usprkos veličini nije baš u stanju reproducirati najniže oktave, pogotovo u kompresiji... Imao je Pero negdje, a mislim da je i danas na životu 15icu, pa u kompresiji nije svirao nikako... Ali glasno za popizdit... Da se razumijemo odmah, nije ga koristio kao driver za svirku :vamp:
Image
User avatar
Gonzaga
Registered User
Registered User
Posts: 528
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:46 am
Location: ZGB

Gitarski box

Post by Gonzaga »

Uspio sam nabavit nacrt za kutiju 2x12 vodoravno. Ima cca 100L a zadnja strana se radi u tri dijela. Obično donja i gornja daska se ostavlja a srednje nema al napravit ću sve pa ću se igrat da vidim koja se kombinacija najbolje čuje.
Skužio sam da je bolje radit od pravog drva a ne od iverala i mdf-a al nisam siguran od kojeg pa ak netko zna nek mi javi....


Pozdrav!
Image
User avatar
Brucci
Administrator
Administrator
Posts: 2141
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:48 am

Gitarski box

Post by Brucci »

[QUOTE=Shimadzu;208905]...pa ću se igrat da vidim koja se kombinacija najbolje čuje....[/QUOTE]
Nadam se da ne mislis pustati muziku na to. :whistling: Gitaru u ruke, i deri. Sto se drveta tice, tu su moguce svakakve kemije, ali je jako bitno na koji se nacin drvo spaja. Ja sam se u 20 god. gitarskog staza dosta igrao s zvucnicima, i finger joint mi se pokazao najboljim. Nazalost, danas ga koriste samo Mesa Boogie i slicna boutique pojacala.

Image Image
User avatar
Gonzaga
Registered User
Registered User
Posts: 528
Joined: Thu Feb 16, 2006 9:46 am
Location: ZGB

Gitarski box

Post by Gonzaga »

Kad složim kutiju seka će derat od hendrix-a voodoo child a ja ću mjenjat daske ...:vamp::punk::punk:

Mislim da ću šarafit daske jer ne znam gdje da izrežem daske za finger joint....


Pozdrav!
Last edited by Anonymous on Fri Jan 11, 2008 5:26 pm, edited 1 time in total.
Image
Post Reply

Return to “Samogradnja”