Napajanje auto pojacala u kuci?

Locked
Vido
Registered User
Registered User
Posts: 181
Joined: Tue Aug 28, 2007 6:52 pm
Location: Pula/Zagreb, Hrvatska

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Vido »

Možda sam malo zaksnio ali ja svog Magnata Ultra 2000 ganjam pomoću Smartbox PC napajanja od 500W. Napajanje nije baš kvalitetno ali bez problema tjera to pojačalo u bridgeu (130W RMS) i na duže staze pri punoj snazi (probao, 3h non-stop. s obzirom na marku napajanja, uspjeh :D). Meni radi super, pomaže mi i to što napajanje ima i 12cm tihi vent pa ne smeta dok slušam muziku.

Naravno, što više ampera na 12V railu to bolje, ali meni netreba više jer je pojačalo relativno slabo.

Nadam se da sam pomogao šta :)
Moja web stranica: http://vidosprojects.freei.me/
DIY zvučnici i sl. :)
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by kill »

taj smartbox je super.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

Odluka je pala, krecem u izgradnju! Napraviti cu dva zasebna kucista, jedno ce biti nosac pojacala gdje ce, kako sam vec prije pisao, pojacalo doci s gornje strane u svoj upust. Sa zadnje strane cu napraviti plocicu s terminalima za spajanje zvucnickih i signalnih kablova, dakle, kao pravo kucno pojacalo. Direktno iz pojacala i te kutije u koju ce biti ugradjeno, izlazit ce kablovi napajanja do druge kutije koja ce stajati na podu, napravljenu u istom finishu kao i kutija od samog pojacala. Na toj kutiji ugradit cu, radi prakticnosti, industrijsku uticnicu tako da se kutije mogu razdvojeno prenostiti, jer amp je dosta tezak i bez kutije, a pogotovo Optima.. U toj drvenoj kutiji biti ce Optima i punjac akumulatora 40A sa auto sensing ukljucivanjem i iskljucivanjem. Punjac cu malo unaprijediti boljim mreznim kablom i umjesto originalnih kablova s kvacicama ugradit cu bolji, pretpostavljam Brax kabel i direktno spojit na kleme akumulatora. Sutra cu probat sve dovuc doma, provizorno spojit pa vidjet kako to sve radi da ne napravim prvo kutiju/e, potrosim 1-2k kn i onda skuzim da to bas i nije neka pametna ideja odnosno da ima problema s napajanjem i sl. Spojit cu neki cd player na repeat, neke zvucnike, pa nek radi par sati u komadu. Spojit cu i instrument pa pratit napon pri normalnom i glasnijem slusanju..
igor0203
Registered User
Registered User
Posts: 366
Joined: Tue Aug 14, 2007 2:41 pm
Location: Ljubljana, SLO

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by igor0203 »

Stavi i kakve slike :)
Precision Power - Absolutely state of the art mobile audio

Team LBaudio
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

[QUOTE=igor0203;200136]Stavi i kakve slike :)[/QUOTE]

Ocu, sutra ce past prve slike "A JE TO" spajanja DaVinci-a, Optime i Pevec auto akumulator punjaca, sve na Rotel CD player i Focal Chorus zvucnike! :lol:Audiofilia at it's best :) Naravno jedno 50 metara kabela viska ce bit pod obavezno, cisto da se stvari dodatno zakompliciraju! :lol:

Salu na stranu, kako sam i prije rekao, ocu probat kako ce to raditi prije nego ubacim jos novaca u izradu svega da to izgleda kako bi trebalo izgledat..
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mile098 »

mene zanima koliko bi se to drazilo na računa za struju uz uvjet da se sluša po recimo 2-3 sata dnevno, onako srednje, do malo jače slušanje...jer bi ja možda radio 'siroviju' verziju, znači jedna velika škatula, i u njoj punjač, aku i pojačalo i s njega na neke 6x9 u homemade boxu....čisto da uz kompjuter slušam malo?
Last edited by mile098 on Thu Dec 06, 2007 2:02 am, edited 1 time in total.
Faris D
Registered User
Registered User
Posts: 307
Joined: Wed Jan 10, 2007 11:56 pm
Location: Sarajevo BiH

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Faris D »

ako ikad izmisle neku @home EMMA kategoriju ostavi mogucnost ventiliranja akumulatora. tu ces nekoliko bodava sigurno dobiti. :)
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Darac »

[QUOTE=caraudio.ba;200260]ako ikad izmisle neku @home EMMA kategoriju ostavi mogucnost ventiliranja akumulatora. tu ces nekoliko bodava sigurno dobiti. :)[/QUOTE]

..i ne samo to, treba paziti kakve kleme stavljaš na akumulator i kolika ti je jačina ziherunga...:laugh:
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Type X
Registered User
Registered User
Posts: 3989
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:00 pm
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Type X »

eeee i moras zalotati kleme na kablovima koji idu na aku :lol::lol::lol:
Nemate prijatelja?pridruzite nam se...
http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=23063.0
User avatar
tarantula
Registered User
Registered User
Posts: 2362
Joined: Sun Jun 11, 2006 10:41 pm
Location: temporary: Đurđevac

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by tarantula »

sve je to lijepo i sve će to radit, provjereno...
ali na što spojit REMOTE!???
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by terrordrome »

Ako novac nije problem, ja bih ipak išao na soluciju DIY ispravljača sa nekim malo žešćim toroidalnim trafom unutra! Mislim da DaVinci zaslužuje "kulturnije rješenje nego ovo gore a i računaj da se estetski može odlično ukomponirati u neko kućište koje neće izgledati kao prastari bakin ormar.
Da je slučajno u pitanju autopojačalo tipa McGlup/McHammer vjerojatno ovo nebih pisao...:lol:
Iv@n
Registered User
Registered User
Posts: 215
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:38 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Iv@n »

quote tarantula
npr moze se povuc signal iz rotela pa na relej kojim ce se prekapcat 12v s aku na remote pojacala,ono kad upalis rotela pali se i pojacalo

jbga prestigo me ter...
Last edited by Iv@n on Thu Dec 06, 2007 1:49 pm, edited 1 time in total.
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mile098 »

a može se i stavit najobičniji switch na +12
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

:lol: RADI! Bolje da ne vidite kako izgleda "radna varijanta", ali radi! I to jako, jako dobro radi! Od cijele zgrade sam posudio zvucnike i opteretio sve kanale, vec sat vremena svira poprilicno glasno, s namjerno pojacanim basom da vise struje povlaci i nema naznaka pada napona ili bilo kojih nus pojava.. Spojeno na Optimu i Einhell punjac 30A. :lol: Zvuk je na jedinim zvucnicima koji su referenti (Focal JM lab Profile 816) odlican, uistinu pravi hifi, ne samo neka zakrpa u prici i mislim da ce to tako ostati.

Dakle, nacrt za kutiju ce se raditi nocas. Sada trazim nekog sa znanjem i prijedlogom koji je rekao terror da napravim pravi nacin opskrbe strujom. Ovo s akumulatorom radi, ali ako moze neko profi rjesenje, zasto ne!

MOLIM POMOC

HVALA!
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Darac »

[QUOTE=PetarK;200543]:lol: RADI! Bolje da ne vidite kako izgleda "radna varijanta", ali radi! I to jako, jako dobro radi! Od cijele zgrade sam posudio zvucnike i opteretio sve kanale, vec sat vremena svira poprilicno glasno, s namjerno pojacanim basom da vise struje povlaci i nema naznaka pada napona ili bilo kojih nus pojava.. Spojeno na Optimu i Einhell punjac 30A. :lol: Zvuk je na jedinim zvucnicima koji su referenti (Focal JM lab Profile 816) odlican, uistinu pravi hifi, ne samo neka zakrpa u prici i mislim da ce to tako ostati.

Dakle, nacrt za kutiju ce se raditi nocas. Sada trazim nekog sa znanjem i prijedlogom koji je rekao terror da napravim pravi nacin opskrbe strujom. Ovo s akumulatorom radi, ali ako moze neko profi rjesenje, zasto ne!

MOLIM POMOC

HVALA![/QUOTE]
Znači umjesto Sonus Fabera su legli Focal Profilei, ha nisi mi se pohvalio, sram te bilo, no no...:whistling:
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
Locked

Return to “Samogradnja”