Napajanje auto pojacala u kuci?

Locked
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Darac »

[QUOTE=PetarK;199646]Moze, ak ti meni uvalis kovertu sa 2 soma Eura pod moj bor :lol:[/QUOTE]

Sada je mjesec prosinac. To je mjesec darivanja...:whistling::lol:
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
User avatar
Mr. Judo
Registered User
Registered User
Posts: 308
Joined: Sat Sep 01, 2007 2:42 am
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Mr. Judo »

[QUOTE=Darac;199650]Sada je mjesec prosinac. To je mjesec darivanja...:whistling::lol:[/QUOTE]

onda mu mozes darovati tu koverticu...:whistling::whistling:
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mocart »

Ako ce se pojacalo dobro uklopit u interijer i ja bi ga stavio, doduse, mozda ces se namucit dok nadjes adekvatni ispravljac... al sve se da rijesit...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mile098 »

ja baš bi to napravio, ko što si rekao pojačalo ima sve, čak i taj papar od cijene za napajanje ne bi trebao predstavljat toliku zapreku kad te to oslobađa kupnje receivera i kućnih pojačala koja neće biti niti blizu tome.....jedino ne znam kako se amp nosi s 8 ohmskim otporima ali ako ćeš kombinirat nešto dalo bi se izvest...
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mocart »

ma mos stavit kolko god os oma samo da nije premalo...
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by kill »

za pogledat film ili malo slusanja vesna 75Ah i punjac od "20A" iz peveca ce posluzit i vise nego dobro...ako se misli koristit za kakve feste, trebat ce nesto ozbiljnije.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

Ako cu to raditi zelim da to izgleda kao pravi posao. Palo mi je na pamet napraviti jednu drvenu kutiju, lagano zaobliti rubove, napraviti finish drveta kao na nekim Union research lampasima, Gore ubaciti DaVinci, a kutiju po visini razdijeliti tako da u donji dio koji bi ogradio od gornjeg u kojem je amp, slozim napajanje. Sa zadnje strane kutije slozim terminale.. da to sve zajedno izgleda kao proizvod. Ili, ako cijela prica po preporuci ukljucuje akumulator onda napraviti zasebnu kutiju i u nju smjestiti akumulator i punjac.
Ako idem na tu varijantu, koliko jaki punjac bi bio dovoljan? Ne interesira me za party-e nego za slusanje muzike, kucno kino i zvuk koji ide iz tv-a.
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by hrvoje »

a da nabavis kakvog ficega zavuces ga u sobu, alspuh van kroz prozor i pici :vamp: i eto ti najjeftinijeg punjaca:juju: ili bar da vani radi na parkingu a kablovi kroz prozor u kucu?
Last edited by hrvoje on Tue Dec 04, 2007 9:11 pm, edited 1 time in total.
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

I slozim daljinsko paljenje na ficu, kad malo DaVinci zatitra zbog pada napona, tako da sve rjesim iz udobnosti doma :)
Ajmo ljudi, ozbiljno, neki kvalitetni prijedlog tipa, napravi ovo, kupi tamo i spoji tako! Pliz!
Last edited by PetarK on Tue Dec 04, 2007 9:29 pm, edited 1 time in total.
KEKE
Registered User
Registered User
Posts: 1120
Joined: Mon Feb 20, 2006 1:58 am
Contact:

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by KEKE »

moj prijedlog, uzmes 2-3-4 napajanja za komp, spojis ih u paralelu i eventualno jos i accu stavis da se puni dok rade napajanja.... trebalo bi biti dovoljno za tiho slusanje, a kad oces poglasnit, onda ce ti accu dati snagu... nebi bilo lose i kond stavit...
Image
User avatar
Darac
Registered User
Registered User
Posts: 3063
Joined: Fri Mar 03, 2006 3:09 pm
Location: Zagreb-Zapruđe

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by Darac »

[QUOTE=PetarK;199750]I slozim daljinsko paljenje na ficu, kad malo DaVinci zatitra zbog pada napona, tako da sve rjesim iz udobnosti doma :)
Ajmo ljudi, ozbiljno, neki kvalitetni prijedlog tipa, napravi ovo, kupi tamo i spoji tako! Pliz![/QUOTE]

Tebi treba strujni konverter 220-12V, takođeri i kakav kondenzator-pogledaj ovo http://www.maxwell.com/ultracapacitors/products/modules/bmod0250-16-2v.asp
Ribbon speakers&subwoofers-Nothing else since "77" www.vmpseurope.com
Glavni kum svih audiofila
mile098
Registered User
Registered User
Posts: 5295
Joined: Thu Oct 26, 2006 8:03 pm
Location: konavle

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mile098 »

lako za konverziju, ne vidim može li ovaj con podnijet toliku struju?
PetarK
Registered User
Registered User
Posts: 689
Joined: Tue Jul 03, 2007 10:23 am

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by PetarK »

Za sada mi se cini da je jedino konkretno rjesenje sloziti napajanje na nacin da koristim akumulator i punjac akumulatora. Sve drugo je risky da amp ne ostane bez stuje i da cijela prica zavrsi u bijelom dimu. Sad pitanje, koliki punjac. Najjace sto sam nasao je punjac koji puni 40A, a ima starter mogucnos od 125A. Vjerujem da je 40A vise nego dosta da stalno fila Optimu. I jos, kako i gdje uzeti struju za remonte (paljenje ampa)?
mocart
Registered User
Registered User
Posts: 2399
Joined: Sun Jun 04, 2006 6:05 pm
Location: Požega

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by mocart »

bitno da ispravljac moze dati dosta A u piku, a sto se tice punjenja, aku ce vuc kolko mu treba.
40A konstantno mu ni nece trebat za normalno slusanje... mozda nekih 10-20.
Last edited by mocart on Wed Dec 05, 2007 12:50 pm, edited 1 time in total.
__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡
kill
Registered User
Registered User
Posts: 6834
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:27 pm
Location: Rijeka

Napajanje auto pojacala u kuci?

Post by kill »

:thumbup:

zato mislim da akumulator + neki obicni punjac je i vise nego dovoljno.

remote ce normalno stavit na prekidac.
FIAT Tipo 2.0 16v ie
Locked

Return to “Samogradnja”