MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Za sva ostala pitanja vezana uz Home HIFI
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by Nick »

Kako sam rekao, svaki dio koji zamjeniš boljim, u pravilu donosi neki pomak. Ako pomaka nema, onda ga ne mijenjaš.

Naravno da nije isto promijeniti metar kabela i 100 m, ali ako i taj metar čujno poboljša zvuk, onda se isplati.
Kabel ima mali dio cijene sustava kojem pripada. Onda zaključi koliko tek dođe ostatak takvog sustava.
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by marko_v »

sa zadnjom recenicom u proslom postu sam mislio na strujni sistem napajanja....znam da ima komponenti za koje je cijena tog kabla prava sitnica..
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

http://www.futureshop.co.uk/furutech-fp ... kjgVHYvet8
Mislim da sam kao proizvođač atestiranih strujnih kablova kompetentan da kažem koju riječ,samo zbog toga da Vam pojasnim u čemu je kvaka i u kakvim sistemima se isplati ulagati u nešto kvalitetnije i skuplje kablove!
Jedan osrednji Cambridge audio amp sa kvalitetnim strujnim kablovima više nije osrednji,već bar za 30-40% bolje pojačalo.Isto tako neki malo bolji Rotel i sl. Budget Yamahe i sl riža je ionako bacanje novaca i tu se ne može napraviti ništa pametno.O uređaje više kategorije da i ne govorim... Ne bih nabrajao uređaje,a pogotovo navodio imena ljudi koji su kupili moje kablove(ima i članova foruma) nakon što su ih bez ikakve obaveze isprobali,a nakon toga i kupili ;)
Ako je od osigurača do utičnice solid core copper wire(puna žica) 2,5mm2,onda ima smisla ubaciti i isprobati strujni kabel složen od licni i svega nečega(detalji na webu). Rezultat je da je zvuk cijelog sustava smireniji,zreliji,više izražena stereo slika i uravnoteženiji frekventni spektar. Ako mene pitate,pozitivan utjecaj na zvuk cijelog sistema u postotcima bi bio ovakav: 40% strujni kabel,30%interkonekti i 30% zvučnički.
Sama cijena uređaja i nije toliko presudna...Sticajem okolnosti moj sustav košta koliko nečiji stan,ali to je moje sredstvo za rad,i ako želim imati potpun zvučni dojam poželjno je imati što kvalitetnije uređaje,jer je onda sve puno izraženije ;)
I na kraju cijena mojih kablova u cjelini je višestruko manja nego cijena mnogih jakih svjetskih brandova,tako da u ovom slučaju ne govorimo o besmisleno skupim proizvodima,jer cijene materijala koje koristim su itekako visoke!!! U pitanju je certificirano 6N OCC srebro koje je preko 10 puta skuplje od najčišćeg zlatarskog srebra ili 4N OCC bakar!!! Da ne kažem da je do pouzdano certificiranog materijala jako teško doći.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

napominjem da nije u pitanju DIY iz zabave(što uvijek podržavam) već ozbiljna proizvodnja vrlo kvalitetnih proizvoda! U svakom trenutku mogu izbaciti minimalno 100 komada istog proizvoda. Za opća pitanja stojim na raspolaganju..
lp
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: MaroHEI Interkonekcijski kablovi

Post by bamboklaat »

http://marohei-cables.com pa kog zanima neka pogleda...
Post Reply

Return to “Ostalo”