SQ Sub iz auta za kućnu upotrebu

Za sva ostala pitanja vezana uz Home HIFI
Post Reply
Venom
Registered user
Registered user
Posts: 845
Joined: Sun Jul 26, 2009 11:38 am
Location: Šibenik

SQ Sub iz auta za kućnu upotrebu

Post by Venom »

Koji sub tipa JBL W15gti preporučate za slušanje u kući?

Tražim nešto što kvalitetnije, a da može biti poprilično glasan kad zatreba, ništa ispod 15'', veličina kutije nije problem.

Mislim se između br i kompresije, u autu mi je kompresija pun pogodak, ali ne znam kako bi se recimo ovaj gore Jbl ponašao u jednoj?

Sljedeći je problem pojačalo, da li kupiti neko autopojačalo koje ima na 4ohma nekih 1,5-2kW ili umjesto njega razglasno pojačalo za subwoofer?

Autopojačalo traži nekakav transformator i takva čuda što se još nisam raspitao koliko je zafrkano za sklopiti i koliko bi to u konačnici koštalo.

Da li je netko radio slične kemije i zna nedostatke vakve instalacije pojačala?

Zvučnici i pojačalo koje bi sub pratio još nisam našao jer ne znam niti koliko on može potegnuti (ne mislim na brp) da nađem nešto SQ a koncertne glasnoće.
Spectre
Registered User
Registered User
Posts: 566
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:31 pm
Location: Belišće

Re: SQ Sub iz auta za kućnu upotrebu

Post by Spectre »

Prednost autopojacala su filteri i skretnica koje ima u sebi radi lakse prilagodbe ostatku sistema. Mane si naveo.

Varijanta s razglasnim pojacalom je jednostavnija ali nemas filtere. Najjednostavnije rijesenje je spajanje pojacala na sub-out receivera a ostalo ovisi o mogucnostima istog.

U oba slucaja jako bitna i pozeljna stavka je mogucnost stelanja faze da sub svira kako treba s ostatkom sistema.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Re: SQ Sub iz auta za kućnu upotrebu

Post by LBaudio »

sub mozes slobodno upiknut W15 gti, kutija ce morat bit prilicno velika (dosta veca od preporucene kutije za car audio).
Pojacalo definitivno razglasno.....neka solidnija pojacala imaju sav potreban processing....Crown, QSC, Crest audio...
sa car audio pojacalom je problem napajanje za pojacalo, onda jedan akumulator i sve ostalo kao sto je hrpa kablovinja, osiguraci, kleme za aku....i dosta skupo ako bi ti stvarno napajao pojacalo sa 2 kW....
Post Reply

Return to “Ostalo”