Audio konektor specifičan slučaj

Za sva ostala pitanja vezana uz Home HIFI
Post Reply
Matt
Registered User
Registered User
Posts: 1170
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:39 am
Location: Veliko Trgovišće

Audio konektor specifičan slučaj

Post by Matt »

Imam 2.1 audio sustav. Sad je on spojen na zvučnu karticu PC-a. Isto tak imam i Samsung 2470 HD TV monitor koji se baš i ne može pohvaliti kvalitetom zvučnika al je ok. Sad imam spojeno tak da mi zvučna daje izlaz na 2.1 sustav i spojio sam još TV izlaz na ulaz zvučne. No kad ugasim PC zvuk s TV-a se više ne prenosi preko 2.1 sustava (normalno kad zvučna bez struje ne radi )

2.1 sustav ima samo bananicu od 3.5 inča i sad bi ja to htio ovak spojiti.

Izlaz iz tv-a preko izlaza za slušalice i izlaz iz pc audio kartice i preko konektora na bananicu 2.1 sustava.

Uglavnom zašto bi htio tako. Ako gledam TV zvuk ide preko 2.1 sustava, a ako radim neš na PC-u moram isljučiti/prebaciti TV da bi radio na PC-u tak da nemam zvuka s TV-a.

Znači izlaz iz PC-a (muški) i izlaz iz TV-a (muški) na taj adapter (ženski ulazi) pa onda preko njega na 2.1 sustav ženski izlaz. Dakle samo bi se zvuk i dalje prenosio.

Ili imate neki drugi prijedlog?
Svi elektronicki uredaji rade na bijeli dim!
Kad dim izade uredaj vise ne radi!!!
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: Audio konektor specifičan slučaj

Post by Dude »

Koliko sam te skuzio ti bis ta dva izlaza, od PC-a i TV-a, spojio u Y-kabel i njega u taj 2.1 sustav? Spoji to tako i nemas beda, tako ce ti TV biti neovisan od PC-a.
Matt
Registered User
Registered User
Posts: 1170
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:39 am
Location: Veliko Trgovišće

Odg: Audio konektor specifičan slučaj

Post by Matt »

Da, tako bi spojio, sad samo treba naći takav adapter. Inače, na drugom forumu su mi rekli da to baš i nije pametno tako spajati...
Svi elektronicki uredaji rade na bijeli dim!
Kad dim izade uredaj vise ne radi!!!
Dude
Registered User
Registered User
Posts: 320
Joined: Tue Mar 30, 2010 3:28 pm
Location: Labin

Odg: Audio konektor specifičan slučaj

Post by Dude »

Ma zasto?  :huh: Ja imam tako spojenou Lcd TV i komp na kucno kino i radi bez problema. kucno kino ina chinc ulaze pa je spojeno ovako, 2xRCA to 3,5mm stereo female - 3,5mm stereo male to 2x 3,5mm stereo female - 2x 3,5mm stereo male to 3,5mm stereo male. Tebi trebaju samo zadnje dvije stavke. Kad slusam muziku s kompa a zena gleda TV izvadim kabel iz TV-a pa ga opet vratim kad zavrsim.  :D Tako to radi vec godinu i pol.
User avatar
walbandon
Administrator
Administrator
Posts: 7228
Joined: Fri Feb 10, 2006 6:40 pm
Location: Valbandon
Contact:

Odg: Audio konektor specifičan slučaj

Post by walbandon »

ja imam preko ovog spojeno sa tv i kompa...

i samo saltam kad mi sta treba
Image
http://www.walbandon.com /// FREE AVAST --> www.walbandon.com/avast
// READ THE RULES !! or  MAKE MY DAY :)
Post Reply

Return to “Ostalo”