Ozvucenje za kafic

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
Post Reply
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Ozvucenje za kafic

Post by malac »

Evo posto sam u tijeku realizacije preuzimanja jednog prostora koji ce biti caffe bar,molio bi preporuke ozvucenja istog...povrsine je oko 70m2,u obzir dolaze nove i polovne stvari,nije potrebno nekakvo skupo i jako ozvucenje,nesto srednje...sad,mene zanima dali je za takvu vrstu ozvucenja potrebno razglasno pojacalo
http://turbo-x.hr/shop/prodaja/palladiu ... 2x360w-dap
i nekakvi npr. 16ohm 2-way zvucnici,nesto poput ovog
http://turbo-x.hr/shop/prodaja/pr-52-zv ... za-par-dap
ili bi se to moglo odraditi i sa 4ohm zvucnicima i nekakvim AV receiverom...
Nebi bilo zgorega da se sve moze spojiti preko kompa kao i da se po mogucnosti moze i nekakva mixeta spojiti
pomagajte :ja_ne:
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Ozvucenje za kafic

Post by Nick »

Možeš spojiti i miksetu preko AV receivera bez problema. I 4Ohm zvučnici nisu problem, osim ako nije drugačije navedeno na receiveru.

Jedini problem može biti preveliko zagrijavanje receivera zbog dugotrajnog rada, što se isto može riješiti postavljanjem ventilatora.
Od mikseta su solidne i cijenom ok npr. od Behringera
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Re: Ozvucenje za kafic

Post by malac »

Da,to san cuja od dosta osoba koji ili imaju kafice ili se imalo razumiju u to,kazu da je jedina mana tih kucnih pojacala zagrijavanje i da nisu bas pogodni za kafic zamalo duze ganjanje i maltretiranje... :lol:
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Ozvucenje za kafic

Post by Nick »

Ovo gore pojačalo koje si naveo i slična slave pojačala imaju aktivno hlađenje, tako da nema problema.

Jedina prednost receivera i hifi zvučnika je bolja kvaliteta reprodukcije od PA uređaja
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Re: Ozvucenje za kafic

Post by malac »

Da,al nemam nikakvih iskustava sa PA pojacalima pa neznam koji su kvalitetni a koji ne...gledam po njuskalu,ima dosta izbora,pa molim prijedlog ako se netko kuzi u kvalitetu navedenih pojacala nek slobodno nabaci neki link
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Ozvucenje za kafic

Post by Nick »

Ima puno dobrih npr. Dynacord, Electrovoice, Yamaha, QSC, pogledaj uopće šta ti odgovara cijenom i snagom.
Robertino
Registered User
Registered User
Posts: 1795
Joined: Tue Feb 21, 2006 10:59 am
Location: Pazin

Re: Ozvucenje za kafic

Post by Robertino »

ja bi na tvom mijestu definitivno isao na AV receiver +4 komada solidnih bookshelf hifi zvucnika. Tako ima frend u kavicu, zvucnici su u kutevima kafica visoko (konkretno Monitor audio, a receiver je polovni Technics), i nagnuti prema dole i odlicno se cuje. Vikendom su odvrnjeni full glasno i nema nikakvih problema vec dvije godine.

Ove razglasne stvari vrlo cesto zvuce suplje i nikako,pogotovo ako su iz jeftinije klase.

Naravno bilo bi pametno ciljati na pojacalo/receiver s ugrađenim ventilatorom

mozda da o ovima razmislis ako prostor nije prevelik

http://www.njuMAKNIskalo.hr/zvucnici/zv ... s-15350970
Spectre
Registered User
Registered User
Posts: 566
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:31 pm
Location: Belišće

Re: Ozvucenje za kafic

Post by Spectre »

Svakako valja uzeti u obzir i varijantu s parom aktivnih PA zvucnika i miksetom za kontrolu, konkretno nesto tipa Behringer Eurolive B112D recimo..

Nema problema oko smjestaja i ventilacije pojacala kao ni brige moze li sistem izdrzati duzi period glasnijeg rada a ostaje prostor za dodavanje dodatnog para po potrebi.

Naravno sve to ide preko racunala i eventualno ubacit FM/AM radio tuner za dnevnu bazu.
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Re: Ozvucenje za kafic

Post by malac »

Da Spectre,tocno tako nesto san i ja ima u planu...PA pojacalce+tjuner+mixeta i mjuza sa kompa...
E sad,imam prijedlog za pojacalo (koje marke gledati),za mixetu,tjunera se da naci solidnih...molim jos prijedlog za zvucnike pa smo sve nasli :mega_lol:
malac
Registered User
Registered User
Posts: 395
Joined: Mon May 02, 2011 2:51 pm
Location: Split

Re: Ozvucenje za kafic

Post by malac »

I da,slobodno bacite prijedloge i za bookshelf zvucnike i reciver,svaki savjet dobrodosao :whistling:
Post Reply

Return to “HIFI komponente”