Postavljanje zvucnog sistema

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
Post Reply
panisher20
Posts: 18
Joined: Thu Mar 04, 2010 2:33 pm
Location: Paraguay
Contact:

Postavljanje zvucnog sistema

Post by panisher20 »

Pozdrav cijeloj ekipi Cice foruma,
naime nisam neki znalac, a znam da vas na forumu ima hrpa znalaca vezano uz ovo kaj me muci.
Dosad sam imao Logitech Z5500 koji su mi bili odlicni, al doslo je vrijeme da se malo obnovim posto obozavam tehniku, pa sam si danas priustio nesto malo drugacije. Radi se o Reciveru YAMAHA RX-V377 i zvučnicima YAMAHA NS-50F.
Bila je akcija i cinilo mi se po rewieima koje su dobili da su jako dobar best buy, na to sam dodao jedan Sub takodjer od yamahe da dobijem na dubini.
http://www.bojezvuka.hr/akcije/akcij...odina_NBZ.html

Zvučnike sam normalno spojio zicom na ona dva okrugla kaj su iza na reciveru za zvucnike. No kaj se dogadja. Kad je woofer iskljucen na ova dva stupa bas i nije nesto. Zasto neznam. Ima hrpu opcija za effekte i ostalo i igrao sam se dobrih sat vremena al da sam nes uspio i nisam. Nije mi vrag dao mira i spojim stupove na neku staru Lg liniju i to je totalno druga stvar. Bassa naravno ima vise, sad da je jos neka kvalitetnija i jaca linija to bi bilo to. Sad jel sam ja zvucnike krivo spojio ili koji vrabac neznam, sad bi vas iskusne molio za pomoc jel nevjerujem da mogu imat doslovce bolji zvuk na nekoj staroj i slaboj liniji nego da ovom reciveru.

http://usa.yamaha.com/products/audio...-v377_black_u/
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by Nick »

Žice + i - su bile pravilno spojene na receiver i zvučnike?

Da li su postavke bass i treble na 0 na receiveru?
panisher20
Posts: 18
Joined: Thu Mar 04, 2010 2:33 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by panisher20 »

Sve ispravno spojeno. Bass je na +5, ukljucena je cak i opcije extra bass
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by DAČOKTT »

Preporuka da sam na tvom mjestu, odspoji sve i ponovno spoji polako i pravilno, bitno chinch kable gdje i kako su spojeni na audio ulaz i strogo pazi na + i - jer u protivnom nećeš imati nikakav zvuk, i polako sjedi kraj ampa i lagano štelaj zvuk po svom ukusu, iako takve kutije bi trebale svirat odlicno sa puno basa, možda je problem u ampu neznam kako zvuči, provjeri opcije stereo mono ako ima, Drugo nadam se da imaš aktivni sub nevidim preko linka jer izbacuje nekakvu grešku,
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by stressman »

quick check. zamijeni plus i minus na jednom zvucniku.
panisher20
Posts: 18
Joined: Thu Mar 04, 2010 2:33 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by panisher20 »

Sve sam 2 puta spajao i gledao. Stelam vec sve dva dana. Nisam sad bas neki tukac, nesto kuzim :hehe: ,
aktivni sub je u linku dolje
http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... mode=model

Kada njega ukljucim onda je to to, dobije se ta dubina. Bez njega meni to nije to. Da razjaznimo zvucnici se cuju dobro i jako, ima tu nesto basa al opet meni to nije to, jel kad stupove spojim na staru zvucnu liniju od 30wrmsa dobijem puno jaci bas. Imam osjecaj kao da ih reciver vidi kao recemo neke dodatne satelite, a ne kao 2 kvalitetna stereo zvucnika koja bi trebala razgrmit dobro sobu. jel prije nije bilo subova da se dobije na dubini a zvucne kutije su davale odlican bass.
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by stressman »

onda ti je ukljucena hpf skretnica na glavnim kanalima...
Spectre
Registered User
Registered User
Posts: 566
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:31 pm
Location: Belišće

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by Spectre »

Vjerojatno je stvar u postavkama na receiveru. Upute u ruke i prouci cemu sto sluzi i kako ga postavit pravilno za pocetak.
User avatar
Speedy
Registered User
Registered User
Posts: 203
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:47 pm
Location: ZG Špansko

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by Speedy »

Vjerojatno je ovo kaj ti Stress kaže... ili imaš upaljenu neku vrstu HPF filtera na glavnim kanalima, tipa rez definiran na 80Hz ili više... ili ti se ta opcija pali tako da definiraš "veličinu" zvučnika, i tebi je vjerojatno postavljena na "small"... Dobro prouči manual i sigurno ćeš nać gdje je "problem"...
panisher20
Posts: 18
Joined: Thu Mar 04, 2010 2:33 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by panisher20 »

sve živo sam isprobao proucio i rezultat je isti.
Sad imam novi problem. Naime imam spojeno 3 uređaja na reciver putem Hdmi-porta i sto se dogadja, na jednom portu je xbox-one, drugom max tv, trecem pc. kad ukljucim da mi je xbox ili pc u funkciji povremeno mi se zacrni slika pa se vrati, dok na max tv-u nikad. jel netko imao slican problem. Odmah da rijesimo jednu stvar, Hdmi kabel od xboxa i pc je ispravan jel kad su ukopcani direktno u tv onda se to ne dogadadja. sad dal je problem u hdmi kablu koji je piknut iz recivera u tv jel sam ga platio 20 kn pa da nije mozda radi kvalitete mada ja mislim da to nebi trebao bit problem.
Rain
Registered User
Registered User
Posts: 345
Joined: Fri Feb 10, 2006 2:39 pm
Location: Zagreb
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by Rain »

Promijeni hdmi kabel. Isti problem imao
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by bamboklaat »

Da mi je samo znati što ti bi da kupiš taj receiver???? bolje da si uzeo neko polovno pojačalo 2 x 50w...
panisher20
Posts: 18
Joined: Thu Mar 04, 2010 2:33 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by panisher20 »

Zasto? Gledao sam reviewe od recivera i ima best buy preporuku za kategoriju do 2000 kn
Spectre
Registered User
Registered User
Posts: 566
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:31 pm
Location: Belišće

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by Spectre »

Stereo je stereo i tu nema rasprave daljnje i to je neka druga dimenzija u ovom slucaju.

Ovaj receiver bi trebao zadovoljit prosjecnog korisnika gdje je HT u prvom planu. Isto vrijedi i za reprodukciju glazbenog sadrzaja ali to sve pada u vodu ako nije rijesen problem s pocetka price i to ne "svira" kako bi trebalo.
bamboklaat
Registered User
Registered User
Posts: 4942
Joined: Wed Mar 05, 2008 11:13 pm
Location: Rijeka-Sušak

Re: Postavljanje zvucnog sistema

Post by bamboklaat »

bačen novac...
Post Reply

Return to “HIFI komponente”