info: o Onkyo A-850

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
Post Reply
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

pozdrav forumaši,
imam onkyo A-850 pojačalo, budući da na net-u ne nalazim informacije koje me zanimaju nadam se da netko od vas zna ponešto.
1. kakvo je to pojačalo dali je kvalitetno i kad je proizvedeno od prilike, koja mu je snaga? Zasto su mu A izlazi veći od B...
2. koje zvučnike je najbolje spojiti?
3. koji daljinac paše na njega, budući da nemam svoj?
I sad ono najvažnije neki dan, bila su spojena 4 zvučnika, svirao je na pola snage nekih 5-6 sati i od jednom je prestao raditi, i od tad nedaje znakove života u čemu bi mogao biti problem i dali se isplati popravljati..
Image
Image
Image
User avatar
terrordrome
Registered User
Registered User
Posts: 9157
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:40 pm
Location: Rijeka

Re: info: o Onkyo A-850

Post by terrordrome »

Čini mi se da se radi o nekakvom mid-entry modelu iz sredine 90-tih prema 2000.g.
Pretpostavljam da ima možda 70-80W po kanalu. Teško je reći koje zvučnike spojiti. Prvo i osnovno je kakav ti sound voliš, drugo kakva je prostorija u kojoj će svirat, ostatak setup-a i tako dalje i tako dalje...
Pogledaj po njuškalu možda ima netko daljinac za njega.
Prihvati B zvučnika su manji vjerojatno samo zato jer je proizvođač tako odlučio budući da je pitanju "dodatni" par zvučnika koji rijetko tko koristi na stereo pojačalima.
Vezano uz spajanje 4 zvučnika... dali si se pridržavao ovoga:
Image
Problem bi mogao biti minoran tipa nekakav zaštitni element (osigurač, ptc...) ili je možda vrisnulo više toga. To nemožeš znat dok se ne otvori pojačalo a isto tako i pitanje isplativosti popravljanja.
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Re: info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

što je najgore nisam se pridržavao toga.. :( vidjet ću ovih dana šta kaže majstor, svakako ću ga popraviti jer mislim da takvo pojačalo vrijedi i odlično svira... smatram da je old school najbolji i najkvalitetniji...
Nije mi jasno zašto ništa nemogu naći na net-u o njemu...
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Re: info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

pozdrav evo ovako, samo da napišem kroz 100 drama, na pojačalu je otišla termo zaštita u trafou.... E sad mene zanima budući da više nemam termo zaštite jer je prebrikana zanima me kako bi mogao zaštiti trafo da mi ne crkne primar?
Molim savjet i pomoć :)
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Re: info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

Image

zanima me čemu služe označena 2 točkića, mogu se pomjerati ulijevo - udesno kao "pojačavanje, smanjivanje"
za šta je to?
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: info: o Onkyo A-850

Post by stressman »

Vjerovatno štelanje struje mirovanja ili offseta napona na izlazu. Ako si ih pomicao, napravio si si uslugu...
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Re: info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

šta moze biti ako se diraju?, pa dirao sam ih i skuzim da mi se aluminij brze grije, ali sam ih vratio na mjesto.. sad su skroz "smanjene"
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: info: o Onkyo A-850

Post by stressman »

opet ne valja. struja mirovanja mora biti namjestena tocno na odredjenu vrijednost. ako je premala, rastu izoblicenja.
User avatar
type-r
Newbie
Newbie
Posts: 54
Joined: Wed Jul 01, 2009 5:21 pm
Location: Požega

Re: info: o Onkyo A-850

Post by type-r »

Kako se riješava taj problem...?
User avatar
stressman
Registered User
Registered User
Posts: 1319
Joined: Mon Jul 23, 2007 5:58 pm
Location: Zagreb - HR
Contact:

Re: info: o Onkyo A-850

Post by stressman »

trebas servisni manual ili podatak o struji mirovanja, instrument i malo znanja da naštelaš. U principu je sve objašnjeno u manualu.
Post Reply

Return to “HIFI komponente”