savjet za novo pojačalo

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
User avatar
Schultz
Registered User
Registered User
Posts: 2479
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:20 pm
Location: Sušak, Rijeka
Contact:

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by Schultz »

Za ispod 4000 kuna se može kupiti Rega Brio 3 u AudioDreamu....
Malvazijski tigar
senon
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Thu Feb 28, 2013 10:15 pm
Location: Dugo Selo

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by senon »

problem je što sam relativno nov u tome ...jedina pojačala koja sam slušao duže vrijeme su ovo moje onkyo ,marantz sr 4600  i Nikko NA 850 što je najbolje pojačalo od ovih svih ...grdosija od 120w po kanalu najbolji zvuk davalo..nazalost 2x puta je kolega slagao ga jer mu je probio trafo i bio pod naponom cijeli...treci put ga je razrijesio i nema mu traga od onda ..a nisam previse upoznat sa novijom generacijom pojačala jer dosta njih nznm ima naj zvuk u stilu glazbe za nznm rock ili solo izvedbe sa gitarama itd.. iako mozda kasnije cu i ja slusat to isto sad mi treba nešto što je u više žanrova dobro,možda neće tako dobro svirati sa nznm dubstepom ali ako slusam house zelim da ima i basa i visokih i svega a opet određenu profinjenost kad slusam eric claptona ,nadam se da shvacate sto zelim reci nisam expert u tome pa se ispricavam ako nisam dosljedan previše odgovorima ali pokusavam nauciti hehe al u svakom slucaju cijenim vaše odgovore i savjete !
User avatar
Schultz
Registered User
Registered User
Posts: 2479
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:20 pm
Location: Sušak, Rijeka
Contact:

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by Schultz »

Da nemam preko nekoliko pojačala i sličnih stvari okolo i da sam neznam koliko, sigurno ovo ne bi prošlo bez moga uplitanja....

http://diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=42&t=1118
Malvazijski tigar
lemans1000
Registered User
Registered User
Posts: 341
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:51 am

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by lemans1000 »

Imao sam Marantz SR4600 prije nekih 4 mjeseca, uzeo sam ga u jednoj kombinaciji, uglavnom, po mom mišljenju, to veze sa imenom Marantz nema...mjenjao sam ga za foto aparat. Čovjek ga je uzeo samo zato što piše na njemu Marantz i srebrne je boje.. ;D

SR4600 nema dovoljno snage, zvuči kao komad kineske plastike. Niti najslabiji Onkyo se ne može mjeriti sa njime. Ovaj Onkyo kojeg ti imaš bi radije imao nego opet taj Marantz.

Ja bi na tvom mjestu otišao pogledat i vrlo vjerojatno kupiti ovo:

http://www.blacklisted_site.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-onkyo-oglas-5893381
Nije bogat onaj koji puno ima već onaj kojem malo treba.
senon
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Thu Feb 28, 2013 10:15 pm
Location: Dugo Selo

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by senon »

lemans1000 wrote: Imao sam Marantz SR4600 prije nekih 4 mjeseca, uzeo sam ga u jednoj kombinaciji, uglavnom, po mom mišljenju, to veze sa imenom Marantz nema...mjenjao sam ga za foto aparat. Čovjek ga je uzeo samo zato što piše na njemu Marantz i srebrne je boje.. ;D

SR4600 nema dovoljno snage, zvuči kao komad kineske plastike. Niti najslabiji Onkyo se ne može mjeriti sa njime. Ovaj Onkyo kojeg ti imaš bi radije imao nego opet taj Marantz.

Ja bi na tvom mjestu otišao pogledat i vrlo vjerojatno kupiti ovo:

http://www.blacklisted_site.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-onkyo-oglas-5893381
  istina ..ja sam ostao zgrozen kako lose svira...nakon sta je marantz svirao 3 dana kod mene ,kad sam prespojio natrag onkyo...vratio sam marantz kolegi 20 minuta kasnije .. btw upravo sam gledao taj oglas sad :D :D
lemans1000
Registered User
Registered User
Posts: 341
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:51 am

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by lemans1000 »

Otiđi i vidi taj Onkyo. Integra je špica kod Onkya, imao sam A8700, ne mogu ga prežaliti...
Ovaj mjesec imam velike izdatke, da nemam, točno bi kupio tu Integru.
Nije bogat onaj koji puno ima već onaj kojem malo treba.
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by DAČOKTT »

E Neša ti ni sam neznas sta hoces. nebi polovno ti bi novo pa bi mozda polovno pa da je kucno kino pa da nije pa bi neki hi end audio pa ovo pa ono. malo cajke,malo rock,malo house malo dubstep,malo solo pa malo slađa malo zorka malo trupci i motorka. nemres sve imat. moras se odlucit kaj ti treba.  :-\
Last edited by DAČOKTT on Sun Mar 03, 2013 8:15 pm, edited 1 time in total.
Scenic
Registered User
Registered User
Posts: 176
Joined: Sat Dec 02, 2006 2:51 pm
Location: Varazdin

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by Scenic »

Pogledaj si Cambridge Audio Azur 640a vidio sam negdje za 2000,00kn....mene sluzi sasvim zadovoljavajuce!

http://www.audiofil.net/blacklisted_site/viewad.asp?id=502749222531668
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by jiva »

gle ako si na početku rekao da si zadovoljan sa onkyom....pošalji ga speed-u na refresh :respect:
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by VooDoo »

Ja cu ti opet predloziti da kontakiras bamba pa uzmi od njega pm7001, bar znas da je pojacalo uredno i u dobrom stanju a pojacala tak par godina stara su ti taman usvirana tak da nemres bolje - ja bi uvijek puno prije malo rabljeno nego novo - tu je win-win sitacija
senon
Newbie
Newbie
Posts: 20
Joined: Thu Feb 28, 2013 10:15 pm
Location: Dugo Selo

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by senon »

otišao poslušati ..onkyo integru A9711 ...što se tiče zvuka  pojačalo svira super ..a sad : Pri dolasku napomena od njega..da on nee zna šta je se desilo sa pojačalom..ali pojačavanje preko daljinskog ne radi ( nije do daljinskog nego motoric otisao) ..i ajde...spustit ce cijenu za to da se sloziti...dalje  pitamo ga jel ga moze otvoriti...moze sve 5 nema problema ..otvori ga ....pogledamo ga iznutra (hladnjak izgreban) na tranzistorima pasta nešto smuljana ...pitamo ga ovako informativno dal je pojačalo ikad slagano ,nakon čega su mu oči izbuljile se ...počeo se trest i napadat nas da kakvo je to citiram " stupidno" pitanje , zatvorio ga natrag  poceo prepirku nakon ceg smo ga mi u cudu gledali sto se desava jer ga nismo napali ..rekao da ga vrijeđamo i izbacio nas van i ne zeli ga više prodat oO .kako to prokomentirat ? :D
lemans1000
Registered User
Registered User
Posts: 341
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:51 am

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by lemans1000 »

Lako je za prokomentirat....

Na slici u oglasniku izgleda kao iz dućana, ALI...ima jedna stara dobra poslovica koja glasi "Izvana svilac iznutra gnjilac"

Očito je pojačalo bilo slagano i lik je htio uvaljat ali kada je vidio da ne može, odustao je i čeka drugu potencijalnu žrtvu.
Šteta da ne valja a drago mi je da si bio oprezan. :respect:
Last edited by lemans1000 on Thu Mar 07, 2013 3:47 pm, edited 1 time in total.
Nije bogat onaj koji puno ima već onaj kojem malo treba.
DAČOKTT
Registered User
Registered User
Posts: 198
Joined: Sat Dec 11, 2010 7:09 pm
Location: Dugo Selo.

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by DAČOKTT »

kakav lik izbacio vas van. debos.
lemans1000
Registered User
Registered User
Posts: 341
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:51 am

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by lemans1000 »

Ima svega danas...

Ja sam prošli tjedan išao s bratom gledat jedan auto...čovjek ne da probnu vožnju...na moje pitanje zašto, on je odgovorio da što imam probavat auto sa 25,000 km, da je sve savršeno...i ne da i ne da...okrenuli smo se i otišli..
Nije bogat onaj koji puno ima već onaj kojem malo treba.
jkj
Registered User
Registered User
Posts: 164
Joined: Sun Sep 30, 2012 9:16 pm
Location: Samobor

Odg: savjet za novo pojačalo

Post by jkj »

@ lemans,pametno,takvi su najgori.
Bilo jednom davno...ma koga briga,bitna je budućnost!
Post Reply

Return to “HIFI komponente”