Pomoć oko setupa za manju sobu

Pitanja, preporuke, pokude, odgovori u vezi istih...
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by jiva »

5,1 reciver ako misliš slagati kučno kino, gledati filmove u DT-u, poslije nakeljiti još kakav aktivni bas za grmljavinu
pojačalo sa 4 izlaza za 4 zvučnika....a koji će ti qurac to? da li si vidio na ovom ili nekom drugome forumu da netko ima setup sa 4 zvučnika?
Ajde malo pojasni zašto guraš tu svoju ideju?
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Ne guram ja ništa već se ne kontam skroz pa pitam. Imao sam naum da imam u kutevima zvučnike kao što bude po manjim birtijama za slušanje glazbe s kompjutera i slušanje sadržaja s televizije.
Pitao sam za pojačalo s 4 izlaza jer mi 5.1 zvuk nije jasan do kraja. Ja recimo ne bih (zasad) imao sub a za ostatak zvučnika gdje nema petog kao npr. kod mene ne kontam oće li se to dobro čut s time da se u svaki zvučnik s takvoh recivera ne šalje cijeli signal ili kako već tj. svaki zvučnik svira svoj dio i kad se slože,to jelte nešto zvuči. To me buni pa zato i pitam...
Spectre
Registered User
Registered User
Posts: 566
Joined: Sat Dec 02, 2006 10:31 pm
Location: Belišće

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by Spectre »

to sto soba ima 4 coska ne znaci da u svaki cosak moras stavit kutiju da bi to zvucalo dobro a sobu i birtiju nemozes nikako uspoređivat.
uzmi rađe kvalitetnije stereo pojacalo i 2 postena zvucnika i to bude radilo kako treba a receiver jedino ako mislis vrtit materijale kao npr .mkv, onda je pozeljno imati 5 dobro postavljenih zvucnika i sub
Image
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Istina,to što soba ima 4 ćoška ne znači da mora bit u svakome po jedan zvučnik ali ovdje je poanta u tome da ja želim da u svakome ćošku imam po jedan zvučnik. Zato bih želio znati što je najbolje (osim zvučnika) uzesti po tom pitanju u svrhu slušanja radia,glazbe s računala i televizijskog programa. Crtam već neko vrijeme ali đaba...
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by DYNABLASTER »

posto si i sam rekao da nemas pojma, onda mi tebi zelimo da pomognemo tako sto ti kazemo da je najbolje da uzmes dva kvalitetna zvucnika, i da bolje je imati dva osrednja zvucnika nego 4 high end zvucnika u sobi, nemas stereo sa 4zvucnika, zvucna slika je ko u birtiji- znaci nema bine, a poenta stereo zvuka je u bini itd, jednostavno ako oces da bacis pare izvoli, pa onda kad ti dosadi moci ces da prodas te kutije za 1/4 cene ako uopste bude ko mogao da kupi te zvucnike jer srednja klasa mozda nece imati leba da jede, jer kriza ce tek da bude, a lopovi sto uvek imaju para oni nece imati potrebe da kupuju te zvucnike od tebe nego ce uzeti neke za 10000 evra :lol:

uzmes ovo pojacalce koje nadsvirava mnogo skuplja, i neke adekvatne osetljivije zvucnike i imas super zvuk
http://www.ebay.de/itm/120757900381?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
Last edited by DYNABLASTER on Sat Jul 14, 2012 8:28 pm, edited 1 time in total.
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Dobro,uspjeli ste.  :-* Smotat ću dva ćoška i nek stoje dok Japanci ne izmisle stereo za 4 zvučnika.  ;D
Nadam se da na takvo što mogu spojiti TV i komp da imam zvuk u sistemu od to dvoje strojeva.  :P
Sada molim preporuku bar banalno da se orjentiram sa snagom na koju moram pucat prilikom kupovine artikala koji mi trebaju.
Dakle,koja je preporučena snaga pojača i snaga kao i omaža zvučnika. Hvala.
P.S Cijela šema ne smije primirisat preko 2000kn.
Last edited by smuchac on Sat Jul 14, 2012 9:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by jiva »

Fotum members win  8)
ovako vidi što član kockaboy ima na lageru od
pojačala. Za 500kn imaš vec pristojno pojačalo
za početak. A što se tiče zvučnika najbolje je rabljene  ali imaš soluciju diy, kod nas je
dopadljiv visaton u zagrebu koji drži elektrokem . Clan lemans je dosta radio sa  njima  pa
ga priupitaj
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by jiva »

Ako misliš spajati pojačalo na kompjuter
ne bi bilo na odmet kakva zvučna kartica
koja i za koliko para to neznam, možda netko zna bolje
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Forum newbie lose.  :D
Ne bih se za*ebavao s DIY jer mi je toga dosta iz auta do smrti. Uzeo bih gotove dvije kutije i amen. Jel onda dosta da amp bude cca po 50-ak W po izlazu i zvučnjaci otprilike iste snage?
Za komp mislim da nije neki bed jer sam to vec spajao sa stereo bananom na cincheve na svašta nešto i vazda je sviralo. Samo bih htio da mi pojačalo ima šemu kao i reciver da u njega upiknem i komp i telku pa da s daljincem ili pak s gumbima prebacujem "source" s jednoga na drugo a ne da svako malo kopčam kablove i sl...
DYNABLASTER
Registered User
Registered User
Posts: 2505
Joined: Thu Aug 02, 2007 8:23 am
Location: NS/Footog, Cyberia

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by DYNABLASTER »

prvo odaberes zvucnike pa onda pojacalo, zvucnike najbolje da uzmes polovne
a jos bolje da sklepas ovo, vrlo je jednostavno i izadje te oko 100+ evra
http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_de.htm?http://www.lautsprechershop.de/hifi/ct230.htm

The CT 230 is bass reflex shelf speaker containing a modified Visaton BG 20 full range driver and a Visaton TW 6 NG cone tweeter. Due to the still high enough efficiency of 89 dB (1W/1m) and the built-in impedance correction this speaker is particularly suited for valve amps.

The BG 20 is supplied by Visaton with a cone diffuser, a small funnel type attachment. Many full range drivers used to have this type of attachment in the past. For this kit the diffuser has to be carefully removed with a carpet knife (see description in Klan+Ton).

Excerpt of the review in Klang+Ton 3/2007:
... "This loudspeaker is of great charm, especially noticeable when used in conjunction with a valve amp: flow of music. While other speakers concentrate on detailed reproduction or perfect tonality, the CT 230 excels in joy of play, dynamics and well balanced sound. That the CT 230 is here and there not meticulous enough we gladly forgive since there is actually nothing lacking. Bass is astonishingly voluminous and controlled, the mids are expressive, typical for a full range driver and the tops are dynamic. Especially when playing jazz and pop it becomes evident that a large piston area is being moved. In particular, the cone tweeter does an excellent job. Even though the heydays of this driver are over, it doesn't need to be thrown on the scrap when used correctly. The large baffle certainly plays a major role in creating dynamics, by backing up the drivers. Particularly, the bass gains from it as it is solid and three-dimensional. Obviously, there are speakers with less coloration that are more universal and more suited for a living room. But that's not what this Cheap Trick is all about. The CT 230 shows enthusiasm and likes to be different and certainly excels in it." ...
Last edited by DYNABLASTER on Sun Jul 15, 2012 6:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Nasao sam kod kocke denona s 2 x 50W. Jel to ok sta se snage tice?
Moze li se na ta dva izlaza spojit 4 zvucnika ili je bolje dva? Pitam jer sam vidio
impedancije od 4,6 i 8 omha pa pitam...
Last edited by smuchac on Sun Jul 15, 2012 7:45 pm, edited 1 time in total.
kockaboy
Registered User
Registered User
Posts: 616
Joined: Thu Oct 12, 2006 1:43 pm
Location: vukovar
Contact:

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by kockaboy »

denon ima 4 kanala A i B, snage ti je dovoljno a i ako je za radionu stace ti vise od 50w
User avatar
jiva
Registered User
Registered User
Posts: 1883
Joined: Sat Jun 06, 2009 10:25 am
Location: Karlovac

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by jiva »

smuchac wrote: Forum newbie lose.  :D
Ne bih se za*ebavao s DIY jer mi je toga dosta iz auta do smrti. Uzeo bih gotove dvije kutije i amen. Jel onda dosta da amp bude cca po 50-ak W po izlazu i zvučnjaci otprilike iste snage?
Za komp mislim da nije neki bed jer sam to vec spajao sa stereo bananom na cincheve na svašta nešto i vazda je sviralo. Samo bih htio da mi pojačalo ima šemu kao i reciver da u njega upiknem i komp i telku pa da s daljincem ili pak s gumbima prebacujem "source" s jednoga na drugo a ne da svako malo kopčam kablove i sl...
ako ti se neda sa diy zahebavati, zamoli u novoj temi forumaše da ti predlože nešto sa njuškala
kada zažmiriš i zaželiš nešto a ono šipak....to je znak da te Bog ignorira
User avatar
smuchac
Registered User
Registered User
Posts: 321
Joined: Sun Jul 27, 2008 5:23 pm
Location: Korčula

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by smuchac »

Pojačalo je sređeno (bar se nadam)...  :)

Sad, mislim se da stvar ne bude šarena i kad sad već imam opciju za 4 zvučnika,dali da si uzmem malo jeftiniju šemu a ne da mi se desi sad dva jedne sorte pa nekad kad bude još dva druge sorte i izgleda.
Konkretno mislim na već spomenuti PylePro PDMN 48 iz dobrog zvuka. Ili pak nešto drugo s stranice pa da sad ne uzmem 4 komada nego dva pa kad bude para još dva...
http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/kutije_pylepro.html
Pa da za soma kuna imam pokrivene ćoškove ili da se ostavim te ideje jednom za svagda?  :D
Last edited by smuchac on Mon Jul 16, 2012 1:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: Pomoć oko setupa za manju sobu

Post by Nick »

Onda bolje potraži rabljene JBL Control 1 za te pare po njuškalu.
Sigurno su bolji od Pylea
Post Reply

Return to “HIFI komponente”