RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
Post Reply
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by Outlaw »

Koje su sve opcije dobivanja RCA izlaza iz stock radija (hi outputa)?

Koje meni padaju na pamet:

1. hi-low konverter: koliko bi se osjetila razlika u zvuku RCA-RCA i recimo sve isto (HU i pojacala) samo HiOutput-RCA spoj?
                                 Postoje li bolji i losiji? Kod nas ima za kupit Targetov za 90tak kn i iz DZa za malo vise.
                                 Jel se mogu negdje kupit neki bolji i jel ima uopce smisla davat vise novaca za istu stvar?

2. hi input pojacala: jel bolje od opcije 1 i 2?

3. prerada HUta da se dodaju RCA izlazi: jel moguce, jel se isplati, jel bolje od opcije 1?

4. Skretnice i procesori: zna li netko za neke jeftinije skretnice ili procesore?
                                      Dakle cilj je samo sa sto vise kvalitete dobit RCA izlaze.
                                      Naravno sve ostalo je samo plus (kontrola izlaza, EQ, TC, itd...).
                                      Recimo odvojeni gainovi i mozda malo EQa bi bili vise nego dovoljni.


Dakle zanima me sto jeftinija ili bolje reci sto isplatljivija opcija. Ako prve 3 ne daju "dovoljno dobre" rezultate jel znate mozda gdje se moze kupit neka jeftina, a ok "skretnica" s HI inputom ili tako nesto?
Last edited by Outlaw on Wed Sep 29, 2010 7:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nick
Registered User
Registered User
Posts: 3342
Joined: Wed Jun 25, 2008 5:47 pm
Location: Zagreb

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by Nick »

Najjednostavnije je amp sa hi inputom,
zatim hi-low konv,
zatim  proc sa hi inputom
pa preamp to RCA.

Iako mislim da je preamp to RCA kvalitetnija opcija, ni proc nije loš jer bar imaš aktivu, p-eq  i jako bitan TC
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by Outlaw »

Jasno mi je sto je najjednostavnije. Zanima me dal mi netko moze pokusat "opisat" utjecaj tih hi-low konvertora... Jel se isplati slagat ikakvu bar malo "bolju" mjuzu preko toga? Ili pojacala s Hi inputom. Vidim recimo DLS RA ima hi inpute. Jel itko mozda RA ili pojacalo te klase spajao tako, kako zvuci? Sistemi koje sam ja cuo s hi inputom su ionako imali slabe komponente pa je onda tesko ocijenit  ;D

A proc mi je preskup, u takva ulaganja ne mislim ulazit... Ma kao prvo jos se dvoumim uopce dal ista mijenjat od serijale mjuze  :lol:  Najradije ne bi, tako sam si i obecao, ali opet me vuce malo nes stavit da svira  :lol: Pogotovo kad vec imam doma neke komponente koje samo stoje... A opet s druge strane nekako mi nema smisla recimo spajat pojacalo kao sto je 4125SQ na Hi/low konvertor  :lol:
photosmart
Posts: 16
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:03 am
Location: Zagreb

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by photosmart »

da li saznao išta, ja imam isti problem i zapeo sam
User avatar
Outlaw
Registered User
Registered User
Posts: 4181
Joined: Fri Feb 10, 2006 1:10 pm
Location: Zagreb
Contact:

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by Outlaw »

Uzeo sam bio Hi-low konvertor s ebaya i to je to... Sve spojio preko njega. S vremenom mozda uzmem BitTen ili One
User avatar
Bara
Registered user
Registered user
Posts: 730
Joined: Thu Jul 27, 2006 12:56 pm
Location: Zagreb

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by Bara »

photosmart wrote: da li saznao išta, ja imam isti problem i zapeo sam
Postoji mogućnost da radio na sebi ima low outpute, to je čest slučaj s vag koncernom...
Ja sam na fabiji tako dobio rca jer je radio blaupunkt...

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?topic=20320.15
Prvak Hrvatske "EMMA Experienced 3ch" sezona 2007.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by LBaudio »

iz HU se moze bez vecih komplikacija izvuc RCA i optiku (direkt oz D/A konvertera...potrebno je imati service manual i malo znanja o elektroniki....i naravno toslink ili RCA konektore (female)

više o tome potraži na netu
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
sonny
Registered User
Registered User
Posts: 3615
Joined: Fri Feb 10, 2006 4:30 pm
Location: Rijeka/Gorsky kotar
Contact:

Odg: RCA iz stocka, konvertori, skretnice, procesori...?

Post by sonny »

Što se RCA tiče, to nije nikakav problem ako se pomiriš sa eventualnim smetnjama koje se mogu pojaviti jer na izvučene RCA ne postaviš MUTE tranzistore (tipa ponekad pucketanja ili slično, pogotovo ako ne "pogodiš" kombinaciju HU-a i pojačala pa pojačalo ne "uključi" svoje mute tranzistore dovoljno brzo kada mu HU "ukine" remote signal).... Jer signal za RCA se ne izvlači nigdje drugdje osim prije (ili poslije) veznih kondenzatora koji "vode" signal do integriranog pojačala HU-a... Iako nije problem postaviti niti mute tranzistore.... Samo treba probati i imati service manual... Iako se ponekad da skužiti stvar i bez njega.....
Image
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”