3way aktiva

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
marko_v
Registered User
Registered User
Posts: 2583
Joined: Fri Jan 15, 2010 9:00 pm
Location: BL - BiH

Odg: 3way aktiva

Post by marko_v »

I meni isto tw uvjek bolje radi on axis...bar u 2 way sistemu...sad ne znam kakva je situacija kad je i mid u igri  ::)

edit: mislim na slucaj kad se radi setup za vozaca, a tema je vise naklonjena nekom jednakom zvuku u cijeloj kabini...
Last edited by marko_v on Thu Dec 20, 2012 12:00 pm, edited 1 time in total.
User avatar
karlo
Registered user
Registered user
Posts: 714
Joined: Mon Oct 04, 2010 1:10 pm
Location: Zagreb

Odg: 3way aktiva

Post by karlo »

pucko wrote: ... kada 99,9% ljudi ne zna ustimati ni 2way sustav (govorim iz osobnog primjera  :D)...
rekao bi da nije sve u kvantiteti drivera, ima nesto i u stupnju njihove iskoristenosti :respect:
x2 to je i moj problem. shame on me
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: 3way aktiva

Post by LBaudio »

i meni osobno je on-axis the way to go....u prvoj vrsti zbog šireg frekvencijskog spektra, zbog puno manje ranih reflexija od stakla i na kraju i zbog "balansa"L/D.....tu se iskoristi beaming drivera sebi u prid.

kada se koristi sistem off-axis i pored toga sa reflexijom od stakla dode do hrpe problema i sa visestrukim izvorom...jedan izvor je od drivera, drugi je reflexija od prednje sajbe, i moze doci i do treceg izvora od stranske sajbe.....
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
Gogii
Registered User
Registered User
Posts: 2709
Joined: Thu Nov 30, 2006 10:02 pm

Odg: 3way aktiva

Post by Gogii »

Da razumjem govor:

ON axis: Direktno prema glavi
OFF axis: Indirektno

Meni isto više smisla ima onda ON axis, nema reflexije, jer sad mi je TW pod šajbom i odbija se od nje, čuje se u uhu 2 različita izvora zvuka.

Evo još jedno pitanje:

U instalaciji će biti dupli kick po vratima, više recimo mid bass i kick. Jel ima kakve veze ako driveri nisu isti? bit će fizički odvojeni jedan od drugoga da ne glume pasivne membrane međusobno.
LBaudio
Registered User
Registered User
Posts: 3369
Joined: Mon Feb 13, 2006 12:50 pm
Location: Ljubljana/SLO

Odg: 3way aktiva

Post by LBaudio »

ako dupliras drivere koji rade u istom fr pojasu, onda odaberi iste drivere. Instaliraj jih po vertikalnoj osi, tako da sta oba dva sto se moze jednako udaljena od slusatelja, inace ces opet zavrsit sa dvojnim izvorom,......neces jih bas registrirat kao dva izvora ali reprodukcija ce bit manje rezolutna u tom fr, dijelu spektra.........za pure Sq je najbolje zadrzat samo po jedan izvor...dakle bez dupliranja drivera, zvucne centre sto bolje medusobno podesit i onda na to jos delay i teraj
Last edited by LBaudio on Thu Dec 20, 2012 4:18 pm, edited 1 time in total.
For Fast Moving Concerts
Team LBaudio
Team Hybrid audio
CUSTOM AEROPORTS and INSTALLS
2x WR SETTER dBDrag S-B -156.7dB - 2005
http://www.lbaudio.org
VooDoo
Registered User
Registered User
Posts: 1271
Joined: Sun Nov 07, 2010 2:53 pm
Location: Zagreb

Odg: 3way aktiva

Post by VooDoo »

moji isto samo on-axis pjevaju,kad sam ih imao na off bili su u šumi i nisu zvučali ni približno dobro
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”