Alpine

Sve o procesorima zvuka, equilizerima, skretnicama (aktivne / pasivne)...
Post Reply
No.1
Registered User
Registered User
Posts: 105
Joined: Fri Feb 17, 2006 12:13 am

Alpine

Post by No.1 »

Budući da sam u fazi promjene head unita ili nadogradnje, sinule su mi neke ideje -
1. Klasična promjena sa Alpine 55-icom (trenutno je 7873 koji nema TC i slične mogučnosti)
2. Trenutni head unit nadogradit procesorom Alpine PXA-H701 sa kontrolerom, i to za sad povezat preko Ai-Net kabla, pa sa vremenom (AKO) stavit optiku (naravno, opet mjenjanje head unita, al sa jeftinijom varijantom). Kod ove varijante me zanima kakva je kvaliteta signala preko Ai-Neta, jer sam čuo da procesor preko klasičnih chinc-kablova zna stvarat šumovite probleme.

Predpostavljam da bi procesor bio kvalitetnije rješenje, mrvicu skuplje, pa me zanima dali se netko konkretno sreo sa ovakvim slučajem.

Nadam se da ste shvatili kaj je pjesnik htio reč.
denister
Moderator
Moderator
Posts: 16927
Joined: Sat Feb 11, 2006 12:32 am
Location: Hreljin

Alpine

Post by denister »

jok ne kuzim poeziju:)
Image
hrvoje
Administrator
Administrator
Posts: 2872
Joined: Fri Feb 10, 2006 7:15 am
Location: Karlovac
Contact:

Alpine

Post by hrvoje »

[QUOTE=No.1]Budući da sam u fazi promjene head unita ili nadogradnje, sinule su mi neke ideje -
1. Klasična promjena sa Alpine 55-icom (trenutno je 7873 koji nema TC i slične mogučnosti)
2. Trenutni head unit nadogradit procesorom Alpine PXA-H701 sa kontrolerom, i to za sad povezat preko Ai-Net kabla, pa sa vremenom (AKO) stavit optiku (naravno, opet mjenjanje head unita, al sa jeftinijom varijantom). Kod ove varijante me zanima kakva je kvaliteta signala preko Ai-Neta, jer sam čuo da procesor preko klasičnih chinc-kablova zna stvarat šumovite probleme.

Predpostavljam da bi procesor bio kvalitetnije rješenje, mrvicu skuplje, pa me zanima dali se netko konkretno sreo sa ovakvim slučajem.

Nadam se da ste shvatili kaj je pjesnik htio reč.[/QUOTE]

mislis povezivanje optikom procesora i HU?
VooDoo

Alpine

Post by VooDoo »

da se nadovežem pitanjem - pošto imam Alpinu 9855 koliko je meni poznato a ne trebam kontroler nego direktno narucujem samo procesor koji vežem sa AI-Net kablom, e sad koja je cijena tog AI-Net kabla ( tebalo bi mi kojih 3 metra ) ??

dalje - ako kojim slučajem uzmem kobinaciju sa kontrolerom, kako u tom slučaju vežem 9855 i kontroler ( opet AI-Net kabel od 9855 do kontrolera pa iz kontrolera do procesora optički ili ??, dali kontroler i procesor imaju uopce izlaz za optički ?? )

dio na kraju razumijem - tu su 4 para chincheva za svaki kanal po jedan par ( visoki, srednji, kick i sub ) - ali me zanima koje su mogučnosti i prednosti spajanja procesora sa kontrolerom u odnosu na spajanje direktno na 9855 ( dali kontroler ima više reznih freq. odnosno više mogučnosti odabira freq. za svaki kanal posebno -- pogotovo za srednji ?? )

eto malo je nabacano s brda s dola ali shvatit cete vi ;)
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

Voodoo imam ti ja 5m aineta, ako si zainteresiran PMaj me ...

Da, to je istina da ako povezujes HU sa H700 preko chincheva da dolazi do zujanja, bar je tako meni bilo ... preko ai-neta se smanjilo i naravno spojiti ga optikom bi bilo najbolje, jer tako zaobilazis HUove DACove i koristis samo one (bolje) od procesora ... tako je S/N najveci, preko Ai-neta se signal prvo pretvara iz digitalnog u analogni salje u procesor u njemu se ponovno pretvara u digitalni i onda opet u analogni ... Optika rulez...
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

voodoo, kolko ja znam nemres sa 55icom kontrolirati h701 ...
VooDoo

Alpine

Post by VooDoo »

deva wrote:voodoo, kolko ja znam nemres sa 55icom kontrolirati h701 ...


možeš možeš !! ma to nešto smišljam za drugu godinu, ali najvjerojatnije bi onda uzeo sa kontrolerom pa bi kontroler i 9855 spoji sa AI-Net kablom i onda iz kontroler sa optikom --- jel bi to išlo tako
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

Kontroler spajas sa procesorom posebnim kabelom, Ai-Netom spajas HU i procesor ...
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

A 55ica ti nema opticki izlaz .... imaju ga DVD HUi i fantom ...
VooDoo

Alpine

Post by VooDoo »

deva wrote:A 55ica ti nema opticki izlaz .... imaju ga DVD HUi i fantom ...



a kontroler od procesora RUX-C701 dali on ima optički izlaz ??

http://www.alpine-europe.com/content/english/k109.Processors_Professional-level-control-with-Multimedia-ManagerTM.htm
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

Nekuzis ... tebi treba HU sa optickim izlazom, znaci da ti signal skinut sa CDa ne dolazi u HUov DAC, nego da signal ostane u digitalnom obliku, dodje takav u procesor, on ga obradi( eq, time alignment) i onda ga procesorov DAC prebaci u anologni signal koji ide u tvoje ampove... kontroler sluzi samo za kontroliranje procesora, on nema izlaze niti ulaze ... i tebi bi trebao ako mislis koristiti ga sa 55icom jer 55ica sigurno nemoze kontrolirati procesor ... samo Alpine HU sa LCDom ga mogu kontrolirati ... kuzis?
VooDoo

Alpine

Post by VooDoo »

deva wrote:Nekuzis ... tebi treba HU sa optickim izlazom, znaci da ti signal skinut sa CDa ne dolazi u HUov DAC, nego da signal ostane u digitalnom obliku, dodje takav u procesor, on ga obradi( eq, time alignment) i onda ga procesorov DAC prebaci u anologni signal koji ide u tvoje ampove... kontroler sluzi samo za kontroliranje procesora, on nema izlaze niti ulaze ... i tebi bi trebao ako mislis koristiti ga sa 55icom jer 55ica sigurno nemoze kontrolirati procesor ... samo Alpine HU sa LCDom ga mogu kontrolirati ... kuzis?



dobro a kakva je mogučnost da pojiš neki drugi HU koji ima optički izlaz ( ne Alpinu ) sa procesorom, i pošto proc. u tom slučaju ima kontroler vjerojatno pretpistavljam da HU ne mora biti nužno Alpina !!

u principu proc. dobiva signal preko optičkog kabla i onda si ga sam pretvara iz Dig. u Anal. a preko kontrolera imaš kontrolu nad proc.

jel to izvedivo -pošto ima jeftinijih HU od alpine koji posjeduju optički izlaz - a njihova kvaliteta nije presudna kad se signal i tako pretvara u procesoru jel !?!?!?
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

Mozes i tako, u tom slucaju glasnocu(volume) ces podesavati preko kontrolera ... na HU pojacavas dok ti na kontroleru ne zasvijetli clip indikator i od onda sve stelas preko njega ... ako spajas ai-netom, preko HU stelas volume, sve ostalo preko kontrolera ...
VooDoo

Alpine

Post by VooDoo »

deva wrote:Mozes i tako, u tom slucaju glasnocu(volume) ces podesavati preko kontrolera ... na HU pojacavas dok ti na kontroleru ne zasvijetli clip indikator i od onda sve stelas preko njega ... ako spajas ai-netom, preko HU stelas volume, sve ostalo preko kontrolera ...



ma u principu bi to tako i rješio u tom slučaju jer nema osnovne šanse da bi davao 10.500 kn za 9865 to je bezobrazno preskupo, a ni IVE nisu baš jeftine - ostaje samo Fantom ai mi je on jednostavno preružan,,
dakle ostaje mi da se kupi proc i kontroler i uzmeš bilo koji HU sa optičkim ( u principu on je apsolutno nebitan kad služi samo kao transport, kaj se tice kvalitete zvuka sve ti odrađuje proc. radio na sebe preuzima samo kontrolu i očitavanje cd-a )
deva
Registered User
Registered User
Posts: 189
Joined: Fri Feb 10, 2006 11:22 am

Alpine

Post by deva »

Ma mislim da ti je sve to bacanje novaca, IMHO kvalitetu u zvuku nebudes vidio ... ostani na 55ici, ima odlican S/N ratio, ima 3 way aktivnu skretnicu, ima dobar EQ ... sve sta ti treba ... a i govorio sam ti na meetu kako i sa 55icom mozes imati 4 way aktivu ....
Post Reply

Return to “Procesori zvuka i skretnice”